УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Держпідприємництво розробляє безпечні правила розміщення реклами

Держпідприємництво розробляє безпечні правила розміщення реклами

Держпідприємництво взяло участь у розробленні та погодженні "Типових правил розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів". Так, у нових правилах чітко прописана відстань між рекламними конструкціями, яка має бути не менше 100 метрів. Про це прес-служба Держпідприємництва.

Видео дня

"Вперше чітко прописана відстань між рекламними конструкціями. Вони можуть розміщуватися на відстані не менше 100 метрів один від одного. Це дозволяє чесно працювати. Якщо ж власник порушив правила, розмістивши свій бігборд, він повинен його або перемістити, як того вимагає законодавство, або ж демонтувати. Якщо власник цього не робить, демонтажем займеться обласна адміністрація", - кажуть у Держпідприємництві.

Як пояснюють у прес-службі відомства нові правила розміщення реклами розробляються в першу чергу для безпеки водіїв.

"Рекламні щити вздовж дороги не повинні відволікати водіїв, як це, зазвичай, буває. Якщо щити знаходяться у "зоні небезпеки", нехай пересувають. Правила потрібно було вже давно розробити. Щоб і бізнес був чесним, і дороги безпечними", - наголосив Голова Держпідприємництва Михайло Бродський.

В межах населеного пункту дозволи на розміщення рекламної конструкції видаються колегіальним органом. А це, за словами фахівців, не виключає корумпованого підходу. Тому у проекті щодо реклами поза межами населених пунктів робоча група визначила, що дозволи видаються за підписом голови облдержадміністрації за погодження Укравтодору та ДАІ.

Окрім того, якщо суб’єкт має дозвіл на розміщення зовнішньої реклами, то по закінченню строку дії такого дозволу він має першочергове право отримати його знову на тому ж місці.