newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

У Києві відбулася зустріч Клубу альтернативної енергетики із Надзвичайним і Повноважним Послом Фінляндії в Україні Юха Віртаненом

1,0 т.
У Києві відбулася зустріч Клубу альтернативної енергетики із Надзвичайним і Повноважним Послом Фінляндії в Україні Юха Віртаненом

15 грудня 2016 року в рамках підготовки до Тижня Альтернативної Енергетики, який відбудеться 13-16 березня 2017 року, пройшов перший бізнес-сніданок Клубу Альтернативної Енергетики за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Фінляндії в Україні Юха Віртанена. Формат круглого столу дозволив учасникам заходу поспілкуватись у дружній і невимушеній атмосфері затишного ресторану Mille Miglia готелю "Radisson Blu".

Головною метою засідання Клубу було знайомство і обмін досвідом між європейськими експертами енергетичної сфери та вітчизняними представниками бізнесу, що проявляють неабиякий інтерес до альтернативної енергетики. Учасники бізнес-сніданку говорили про стан, проблеми та перспективи розвитку цього напрямку в Україні.

Головний спікер засідання Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндії в Україні Юха Віртанен виступив з доповіддю на тему: "Альтернативна енергетика: екологія чи бізнес", в якому поділився досвідом Фінляндії в розвитку цього напрямку. Провівши паралелі з Україною, він був дуже задоволений високою зацікавленістю українських бізнесменів сектором альтернативної енергетики.

Видео дня

У 2012 році частка споживання екологічно чистої енергії у Фінляндії становила 29,2%. За дуже короткий проміжок часу Фінляндія стала однією з лідируючих країн у розвитку нових видів економіки – зокрема біоенергетики. Вже зараз чверть енергії в країні виробляється за рахунок біомаси. До того ж ці технології допомагають значно скорочувати відходи й викиди в атмосферу.

Протягом наступного десятиріччя Фінляндія має намір збільшити частку поновлюваних джерел енергії в загальній структурі енергоспоживання до більш ніж 50%. Для підтримки сталого розвитку в сфері енергетики уряд Фінляндії виділить 80 млн євро в 2017-2018 роках на проекти використання біологічного палива і нових енергетичних технологій, щоб забезпечити досягнення поставлених кліматичних цілей до 2030 року. Як очікується, використання поновлюваних джерел енергії в Фінляндії збільшиться настільки, що їх частка протягом 2020-х років перевищить 50%, а самозабезпеченість електроенергією – 55 %.

По закінченню виступу пан Віртанен дав відповіді на численні запитання учасників заходу, де серед іншого позитивно окреслив перспективи України в альтернативній енергетиці, пояснив принципи формування величини "зеленого тарифу" у Фінляндії, розповів про державну підтримку альтернативної енергетики на території ЕС.

Окрім Надзвичайного і Повноважного Посла Фінляндії участь в заході взяли Радник Посольства Королівства Нідерланди в Україні Каролін Спаас, Керівник відділу сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства Польші в Україні Бартош Мусіалович та власники і керівники українських компаній, що ведуть свою діяльність у сфері альтернативної енергетики.

За чашкою кави учасники бізнес-сніданку мали можливість поспілкуватись у невимушеній обстановці, обмінятись візитівками та обговорити цікаві теми та можливі варіанти партнерства і співпраці.

Підводячи підсумки заходу, організатори заходу подякували всім відвідувачам Клубу за активну участь у дискусіях та запросили їх на наступну зустріч у січні 2017 року. Бізнес-сніданок лишив по собі тільки приємні враження. Всім присутнім прийшовся до вподоби такий формат, де отримання корисної інформації поєднується з приємним спілкуванням, тож гості залишали ресторан у піднесеному настрої.

Бізнес–сніданки Alternative Energy Club є підготовчим етапом до проведення Тижня Альтернативної Енергетики, що відбудеться 13-16 березня 2017 року. Відтепер такі зустрічі проходитимуть щомісяця. Їх цільова аудиторія: власники, керівники та топ-менеджери компаній, посли і представники європейського дипломатичного корпусу, які діють у сфері відновлювальних джерел енергії. Темами обговорення наступних бізнес-сніданків стануть сонячна енергетика, біоенергетика, вітроенергетика та альтернативна енергетика в сфері ЖКГ.

У Києві відбулася зустріч Клубу альтернативної енергетики із Надзвичайним і Повноважним Послом Фінляндії в Україні Юха Віртаненом