УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Селянам дадуть гроші на утримання худоби - Кабмін

1,7 т.
Селянам дадуть гроші на утримання худоби - Кабмін

За утримання великої рогатої худоби селяни отримуватимуть державну фінансову підтримку від 250 грн за голову. Про це УНН повідомили в прес-службі КМУ.

Видео дня

Відповідне рішення прийняв Кабінет Міністрів 23 квітня, внісши зміни до Порядку нарахування податку на додану вартість, що сплачується до державного бюджету переробними підприємствами за реалізовані ними молоко, молочну сировину та молочні продукти, м'ясо і м’ясопродукти, іншу продукцію переробки тварин, закуплених у живій вазі, а також виплати і використання коштів, що надійшли від його сплати.

На наполягання Прем’єр-міністра розроблено механізм дотації "безпосередньо в руки селянину". Відповідно до рішення Уряду, виплата спеціальної бюджетної дотації здійснюється фізичним особам за утримання ними молодняку великої рогатої худоби, який народився в господарствах населення, та за збереження його до певного віку від дати подання відповідних документів.

Спеціальна бюджетна дотація виплачується за утримання молодняку ВРХ, який на момент подання фізичними особами відповідних документів у перший раз досяг певного віку, у розмірі: за молодняк ВРХ віком від 3 до 5 місяців – 250 грн за голову; за молодняк ВРХ віком від 6 до 8 місяців – 500 грн за голову; за молодняк ВРХ віком від 9 до 11 місяців (включно) – 750 грн за голову.

Під час засідання також прийнято рішення максимально спростити кількість необхідних документів. Так, для отримання дотації за молодняк ВРХ селяни повинні подати в сільські, селищні чи районні ради лише копії паспорта особи, ідентифікаційного номеру, паспортів ВРХ та номер рахунку в банку. При цьому було зазначено, що для перерахування коштів можна скористатися тим рахунком, який селяни вже відкривали для отримання відшкодування понесених витрат за вагу придбаної худоби.

Перерахунок коштів Держказначейство здійснюватиме безпосередньо на зазначений селянином банківський рахунок.