УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Держпідприємництво виступає за заборону фінансових пірамід

Держпідприємництво виступає за заборону фінансових пірамід

Держпідприємництво підтримало проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо заборони створення пірамідальних схем, розроблений Національною комісією. Про це повідомляє прес- служба Держпідприємництва.

Видео дня

Метою проекту є встановлення ознак пірамідальної схеми та призначення кримінальної відповідальність за її створення. Також буде встановлена кримінальна відповідальність за сприяння діяльності, пропонування участі та рекламування пірамідальних схем. Чинне законодавство України не врегульовує питання щодо встановлення кримінальної відповідальності за це.

За новим законопроектом, створення фінансової піраміди карається штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін від 1 до 3 років. А вчинення цих дій повторно або за попередньою змовою групою осіб, або такі, що завдали значної шкоди потерпілому, - караються обмеженням волі на термін від 3 до 5 років або позбавленням волі терміном від 3 до 5 років.

Якщо вище указані дії, вчинені у великих розмірах або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем і мереж, систем електронних платежів, то вони будуть каратися позбавленням волі від 5 до 8 років з конфіскацією майна. А дії, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою - караються позбавленням волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна.

Водночас передбачається, що особа, крім організатора піраміди, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона добровільно повідомила про відповідну діяльність правоохоронні органи.