УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Відмінено обов’язкову реєстрацію біржових контрактів на експорт зерна

Відмінено обов’язкову реєстрацію біржових контрактів на експорт зерна

28 листопада 2012 року на Урядовому порталі оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2012 року № 1079 "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань реєстрації зовнішньоекономічних контрактів".

Дана постанова залишає в минулому процедуру обов’язкової реєстрації та укладання зовнішньоекономічних контрактів на експорт сільськогосподарської продукції на аграрній біржі. Остання носила формальний характер та була додатковим фінансовим тягарем для трейдерів, які у свою чергу перекладали його на плечі вітчизняних сільгоспвиробників, штучно занижуючи закупівельні ціни.

"Раніше трейдери покладали фінансове навантаження з оплати реєстрації контрактів на біржі та за брокерські послуги на аграріїв, занижуючизакупівельні ціни. Зараз же у аграріїв з'явився привід вимагати більш прийнятних цін за свою продукцію. Що не може позитивно не позначитися на обсягахвиробництва і експорті в с/г сегменті", - заявив Михайло Бродський на своїй сторінці у Фейсбук.

За підрахунками Держпідприємництва України та міжнародних експертів обов’язкова реєстрація та укладання експортних контрактів зменшували закупівельні ціни для сільгоспвиробників в середньому на 0,15% (3-4 грн. на кожній тоні зернових та 7-8 грн. на олійних).

Як приклад, тільки за 2011 рік сільгоспвиробники, через фіктивну реєстрацію експортних контрактів недоотримали по 1,61 млн.$ за вирощену пшеницю та 4,72 млн.$ за виготовлену соняшникову олію. Це значно стримувало розвиток с/г галузі.

Прийняття вищезазначеної постанови є ще одним кроком Уряду України у напрямку створення сприятливих умов для розвитку підприємницької діяльності в Україні, підтримку національного виробника, поліпшення інвестиційного клімату та інвестиційної привабливості України та підвищення показників України у рейтингу Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації "Ведення бізнесу".