newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Бензин здешевшає після посилення контролю податківців за якістю нафтопродуктів - експерт

222
Бензин здешевшає після посилення контролю податківців за якістю нафтопродуктів - експерт

Підвищення контролю за якістю імпортних нафтопродуктів дозволить державі встановити невідповідність між декларованою якістю пального преміум-класу (передусім, його октановим числом) та ціною відповідної продукції. Як наслідок, ці нафтопродукти можуть здешевшати. Таку думку висловив експерт з енергетичних питань Валентин Землянський.

Видео дня

"Якщо зіставити націнку в преміум-бензині та його октанове число з відповідним параметрами звичайного А-95, можна побачити цю невідповідність ("непропорційність"). Тобто споживачів вводять в оману, змушують переплачувати за гучну назву. На такому піарі торговці пальним щорічно заробляють додатково, принаймні, десятки мільйонів гривень", - зауважив експерт.

При цьому Землянський не виключив сценарій, при якому ефективний контроль за якістю пального стимулюватиме учасників ринку підвищувати її відповідно до цін, які виставляються. "Тобто споживач за ті ж самі гроші, які він сьогодні сплачує за пальне, отримуватиме більш якісний товар. Держава ж зможе на перехідному етапі непогано заробити на штрафах, змушуючи "гривнею" імпортерів та роздрібні мережі працювати більш адекватно", - спрогнозував фахівець.

На думку Землянського, посилення держконтролю за якістю нафтопродуктів спонукатиме також до детінізації ринку, а значить до відкриття ще одного джерела для зростання доходів держбюджету, причому навіть більш відчутного, аніж заплановане наразі підвищення акцизів.

Нагадаємо, глава уряду М. Азаров доручив міністру доходів і зборів Олександру Клименку забезпечити контроль за імпортованими в Україну нафтопродуктами.

27 травня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект (автор – народний депутат А. Лабунська) про двократне підвищення акцизів на бензин та дизпаливо. Аналогічна ініціатива обговорюється в Кабміні. Як прогнозував директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн, через підвищення акцизів бензин може здорожчати на 2 грн за літр, а дизпаливо - на 0,5 грн літр.