newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

В Україні почалися виплати по "зеленому тарифу" і для фізичних осіб

21,5 т.
В Україні почалися виплати по 'зеленому тарифу' і для фізичних осіб

Усім скептикам на зло, "зелений тариф" для простих людей в Україні не просто існує, але по ньому ще проводяться виплати. Вчора вперше були нараховані гроші за електроенергію, вироблену сонячними панелями, розміщеними на даху приватного будинку. Першопрохідцем є мешканець села Солонка, що неподалік Львова.

Видео дня

Роман Баб'ячок, власник сонячної міні-електростанції, спеціально для EcoTown розповів як йому вдалося отримати зелений тариф на продаж електроенергії.

"Я професійно займаюсь встановленням систем енергопостачання з використанням альтернативної енергії вже 4 роки. Та в 2013 році, коли почув про запровадження "зеленого тарифу" для фізичних осіб, вирішив перевірити на собі, як це все працюватиме. Закон прийняли весною 2013 року, а вступити в дію він повинен був у січні 2014 року.

Тому ще в 2013 року, згідно закону, подав заявку на будівництво сонячної фотоелектростанції та отримання "зеленого тарифу". І в листопаді 2013 року я вже отримав технічні умови на будівництво сонячної станції.

Проте з 1 січня закон так і не почав діяти - в обленерго просто не знали що робити. І лише влітку 2014 року після зміни влади та керівників почалися певні зрушення і 8 серпня 2014 року були підписані всі договори з Львів-Обленерго та станцію було під'єднано до загальної електромережі."

Електростанція будувалася власноруч, на встановлення всіх панелей і підключення було затрачено 3 місяці та близько 18 000 у.о.

Сонячна станція включає в себе 40 фотопанелей по 250 Вт китайського виробництва, тому що вітчизняні значно дорожчі (на 30-50%). Загальна потужність системи складає 10кВт. Інвертор встановлено німецького виробництва (українських не існує) зі всіма необхідними сертифікатами.

Для отримання "зеленого тарифу" потрібно звертатися в Обленерго по місцю реєстрації будинку. Як розповів Роман, більшість оформлених протягом року дозволів та бумаг були зовсім непотрібні, і використовувалися лише для того, щоб відтягнути час.

Ще однією проблемою є те, що на відміну від "зеленого тарифу" для юридичних осіб, ціна якого закріплена у валюті і зараз складає 7.32 грн/кВт без ПДВ, для фізичних осіб ціна тарифу закріплена в гривнях і зараз складає лише 3,89 грн/кВт (4,67 грн - з ПДВ).Також цікавим є і те , що великі юридичні фірми з мегаватними станціями, користуються ще і податковими пільгами, це і плата податку за землю, податок на прибуток, за митне оформлення, а прості громадяни не мають жодних пільг!

За 22 дні (від 8 серпня до 1 вересня) станція згенерувала в мережу 1200 кВт.год електроенергії.

Гроші за вироблену електроенергію перерахували на рахунок, і Роман гроші вже успішно зняв. Проте і тут не обійшлося без казусів. Обленерго повинні були нарахувати оплату разом з ПДВ, але суму було нараховано по тарифу 3,89 грн/кВт, тобто без ПДВ. Зараз Роман вирішує це питання з податковою.

Також найближчим часом планується запустити онлайн-сторінку, де всі користувачі мережі Інтернет зможуть подивитися в реальному часі скільки виробляє станція електроенергії.

В Україні почалися виплати по "зеленому тарифу" і для фізичних осіб

В Україні почалися виплати по "зеленому тарифу" і для фізичних осіб

В Україні почалися виплати по "зеленому тарифу" і для фізичних осіб

В Україні почалися виплати по "зеленому тарифу" і для фізичних осіб