УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Експерти підказали, як вивести тваринництво з кризи

585
Експерти підказали, як вивести тваринництво з кризи

Державна бюджетна дотація за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби є дієвим та чи не єдиним заходом для нарощення поголів"я дійного стада. Окрім того, програма покликана стимулювати одноосібників до ведення та розширення власного господарства - на цьому наголошують провідні експерти аграрної галузі.

Видео дня

На думку президента Асоціації фермерів та приватних землевласників України Миколи Миркевича, введення державних дотацій є єдиним та необхідним кроком до ефективного нарощення поголів"я дійного стада. Про це говорить той факт, що у зв"язку з активним зверненням аграріїв держава збільшила вік дотаційного молодняку до 15 місяців.

"На сьогодні вітчизняна галузь тваринництва відчуває суттєву нестачу поголів"я ВРХ. Єдиний шлях до його нарощення – це введення дотацій, які наразі виплачуються за ініціативи Мінагрополітики. Окрім того, на сьогодні Уряд постановив продовжити дотаційний вік молодняку до 15 місяців, виплачуючи за голову худоби 1000 гривень. Подібна підтримка повинна діяти на постійній основі, з року в рік, аби український селянин мав упевненість у допомозі з боку держави. На мою думку, це єдиний правильний шлях до відродження вітчизняного молочного скотарства", - наголосив Микола Миркевич.

Окрім того, за словами експерта аграрних ринків, керівника ІА AgroNews Руслана Швеця, така державна програма стимулювання галузі молочного скотарства є зваженим кроком не лише до нарощення обсягів виробництва молока, а й до стабільної підтримки одноосібника.

"Виплати дотацій на збереження та утримання молодняку ВРХ є не лише заходом до збільшення кількості дійних корів у одноосібників, а й стимулом для селян розпочати власну справу на основі свого господарства. Так, нарощення об"ємів надоїв молока створить умови для пошуку нових шляхів реалізації, як-от кооперація, що дозволить селянинові отримувати достойний прибуток та одночасно розвивати молочну галузь держави", - зазначив експерт.