newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Не зрада! Рева розгромив топ-3 жахачки про "мінімалку"

11,2 т.
Рост минималки в Украине

Чутки, про те, що зростання мінімальної заробітної плати в Україні призведе до несправедливого вирівнювання окладів усіх працівників, стрибка цін та переходу підприємств на скорочений робочий тиждень, не відповідають дійсності і спеціально розповсюджуються політичними популістами.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, виступаючи на Годині запитань до уряду у Верховній Раді 9 грудня.

"По-перше, лунають необґрунтовані звинувачення щодо проблеми зрівняйлівки в оплаті праці кваліфікованих та некваліфікованих працівників бюджетних установ після підвищення "мінімалки" до 3200 гривень. Урядом було озвучено, що при її зростанні одночасно пропонується підвищити розмір посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки до 1600 гривень. Тобто, до розміру затвердженого прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Таким чином, він зросте з 1 січня на 44%, і буде ліквідовано розрив в сумі 265 гривень", — зазначив він.

Видео дня

Відповідно, це стане причиною зростання окладів працівників бюджетної сфери в середньому на 50%.

"При цьому оклади бюджетників диференційовані, а отже рівень оплати їхньої праці буде різним залежно від рівня кваліфікації та складності робіт", — запевнив міністр.

Другим найпопулярнішим міфом противників підвищення мінімальної зарплатні, за словами очільника Мінсоцполітики, є те, що це рішення уряду буцімто призведе до інфляційного стрибка. Однак Рева наголосив, що навіть офіційні прогнози Національного банку свідчать про те, що, максимальний вплив ініціативи на ціни в Україні може становити 1 відсотковий пункт.

Третьою безпідставною чуткою міністр назвав розганяння паніки щодо вимушеного переходу підприємств на скорочений робочий тиждень.

"Державою створені достатні умови для роботодавців, які мають змогу підвищувати зарплату для працівників. Податкове навантаження на фонд оплати праці в минулому році було зменшено. Зокрема, по єдиному соціальному внеску — з 38% до 22%. Мова йде про додатковий ресурс, який передали підприємцям — 65 млрд гривень. Гроші для цього всього є", — наголосив Рева.

Як повідомляв "Обозреватель", Рева нагадав, що підвищення мінімальної зарплати в Україні с 1 січня 2017 року до 3 200 грн з-поміж усього дозволить збільшити зарплати працівників бюджетної сфери. В першу чергу, це стосуватиметься лікарів і вчителів.