newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Держпідприємництво має право контролювати органи державної влади

Держпідприємництво має право контролювати органи державної влади

Держпідприємництво має право контролювати органи державної влади. Цю пропозицію підтримали представники всіх міністерств, присутні на нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Азарова. Про це повідомляє прес-служба Держпідприємництва.

Розглядався законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань здійснення державного нагляду і контролю в сфері господарської діяльності", розроблений на виконання Національного плану дій на 2012 рік, за яким Держпідприємництво отримає право контролю та нагляду за органами державно влади.

Перший віце-прем’єр-міністр Валерій Хорошковський наголосив, що це питання є важливішим для дискусії, ніж інші, тому й на обговоренні воно було першим.

Видео дня

Дискусія таки відбулася. Так, міністр економічного розвитку та торгівлі Петро Порошенко у своїй доповіді сказав, що надання Держпідприємництву повноважень контролювати органи держвлади – це дублювання повноважень Мінекономрозвитку та Прокуратури. З коментарів Валерія Хорошковського, у міністерства функції не відбираються, і методологічні розробки залишаються за ним.

Перший заступник, т.в.о Голови Держпідприємництва Олександр Потімков пояснив: "Прокуратура здійснює контроль за дотриманням законів, а ми кажемо про те, що органи влади нагляду і контролю треба контролювати, в тому числі в частині наказів, постанов, тобто тих документів, які не відносяться до законів, а складають частину законодавства в цілому".

У Держпідприємництві відзначають, кількість перевірок зашкалює. Цифри лише від частини органів контролю (34 з 54): за останні півроку проведено близько 0,5 млн. перевірок. І це ще не повна статистика, так як відсутні дані місцевих органів влади, та це ще й з урахуванням дії мораторію на перевірки фізичних осіб.