newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Українцям покращать умови підключення до електро і газових мереж

Українцям покращать умови підключення до електро і газових мереж

Прийнятий Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій" від 22.06.2012 (реєстр. № 9011 від 18.07.2011), який вносить ряд покращень для підприємців в умовах приєднання зокрема до електро і газових мереж. Про це повідомляє прес-служба Держпідприємництва.

"Вважаю Закон черговим проривом у поліпшенні умов розвитку бізнесу в Україні. В проект вносилися безліч доопрацювань і покращень. Закон фактично був переписаний заново. Зіткнулися з протистоянням, боролися за кожну правку, не давали лобістам закласти особисті інтереси... Це загальна заслуга Держпідприємництва у співпраці з координаційним центром економічних реформ при Президентові, представників від міністерств та громадськості, і особисто пана Хорошковського, який почув наше прохання провести нараду з метою узгодити всі коригування ", - прокоментував Голова Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайло Бродський.

Видео дня

Закон прийнятий і направлений на підпис до Президента.

Декілька основних аспектів Закону:

1. З 01.01.13 суттєво спроститься процедура приєднання для представників малого бізнесу (ларьки, маленькі магазини, кафе і т.д.) і населення в цілому. У кількості споживання до16кВт буде встановлена стандартна оплата (по НКРЕ за 1 кВт потужності). З обленерго і облгазом буде укладатися типовий договір на послуги "під ключ". Ставки будуть публікуватися на сайтах обленерго.

2. З 01.01.15 і з 01.01.17 рр.. потужність стандартного приєднання буде збільшена до 50 і 160 кВт. При цьому, спрощеною процедурою, буде покрито близько 97% всіх підключень (для населення, представників дрібного і середнього бізнесу)

3. Підключення соціального житла буде безкоштовним, що істотно здешевить його вартість.

4. Для представників великого бізнесу процедура підключення стане прозорішою:

- вартість нестандартного підключення буде нараховуватися виключно за проектом замовника.

- тех. умови, видані монополістом, можна буде перевірити на предмет їх обґрунтованості Держенергонаглядом (тривалість перевірки - 10 днів).

- з 01.01.2013 року всі монополісти будуть зобов'язані публікувати на персональних сайтах інформацію про завантаження і вільні потужності по кожній підстанції, що істотно вплине на прозорість і обґрунтованість вимог в тих умовах.

- плата та приєднання буде розраховуватись монополістом на підставі спеціальної методики "НКРЕ" і буде оплачуватися як оплата за підключення тільки замовленої потужності.