УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Держпідприємництво виступило проти скасування перевірки товарно-транспортної накладної

1,1 т.
Держпідприємництво виступило проти скасування перевірки товарно-транспортної накладної

Держпідприємництво виступило проти проекту Закону Мінсоцполітики "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зменшення державного втручання в господарську діяльність перевізників вантажів автомобільним транспортом)", у якому пропонується виключити з переліку документів товарно-транспортну накладну чи інший визначений законодавством документ на вантаж, який можуть перевіряти працівники міліції.

Видео дня

Про це повідомляє прес-служба Держпідприємництва.

"Проект Закону потребує більш детального вивчення, з метою здійснення аналізу можливих наслідків у разі запровадження такої норми у регуляторній діяльності щодо суб"єктів господарювання, громадян та держави", - зазначив Голова Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайло Бродський.

Фахівці пояснюють, що запровадження такої норми може створити невизначену правову ситуацію щодо обліку та контролю за господарськими операціями при здійсненні вантажних перевезень автомобільним транспортом. Саме товарно-транспортна накладна – це єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що є підставою для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Як вважають у Держпідприємництві касування перевірки товарно-транспортної накладної може призвести до того, що водії взагалі не вважатимуть за потрібне мати її серед обов"язкових документів під час перевезень.

Важливим є той факт, що в разі настання ДТП за участю такого транспортного засобу, цей документ засвідчує наявність вантажу.