newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Уряд не зможе примусити платників податків отримувати відшкодування ПДВ векселями

654
Уряд не зможе примусити платників податків отримувати відшкодування ПДВ векселями

Відшкодування ПДВ казначейськими векселями буде здійснюватися на добровільній основі. Про це йдеться в законопроекті №2847, ухваленому Верховною Радою в 2-му читанні 4 липня.

Видео дня

"Тобто самі платники зможуть визначати, в якій формі отримувати бюджетне відшкодування: грошима чи векселями. Адже відшкодування здійснюється за заявою платника податків", - наголошують в Міністерстві доходів і зборів.

Як передбачається, векселі будуть випускати до 1 січня 2014 року на термін до 5 років з дохідністю 5%. Причому отримання цих цінних паперів не поширюватиметься на автоматичне бюджетне відшкодування, яке проводитиметься як і зараз лише грошовими коштами.

При цьому відразу після прийняття законопроекту №2847 Міндоходів заявило, що вже готове до адміністрування відшкодування ПДВ шляхом оформлення казначейських фінансових векселів.

На думку аналітика "Укрсоцбанку" Тантелі Ратувухері, фінансові векселі стануть інструментом стримання дефіциту бюджету та зможуть полегшити розрахунки між підприємствами без збільшення готівкової грошової маси. Таким чином, ці цінні папери в т.ч. підтримають курс гривні. Т. Ратувухері вважає, що векселі як інструмент були потрібні "ще на вчора".

За словами ж партнера МЮФ Integrites Всеволода Волкова, інструменти, подібні до казначейських векселів, використовуються в багатьох країнах – як в розвинених (наприклад, США, Франції), так і третього світу. "Не думаю що сам по собі цей інструмент може викликати якісь негативні реакції з боку МВФ. МВФ, швидше за все, буде цікавити те, як такі інструменти будуть враховуватися при визначенні державного боргу ", - додає експерт у коментарі Gazeta.ua.