УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Тінь, акцизи та зменшення тиску: топ-15 законодавчих ініціатив ДФС

3,6 т.
Налоги в Украине

І підприємці, і суспільство загалом чекають від влади з одного боку полегшення життя бізнесу, з іншого вимагають рахувати кожну копійку, яка має надходити у державну казну.

У стінах ДФС готується цілий ряд конче необхідних законопроектів. Топ-15 з них вже подані на розгляд у Міністерство фінансів та Верховну Раду.

1.Розроблено і подано законопроект на виконання вимог МВФ щодо вдосконалення процедури погашення податкового боргу шляхом внесення змін в частині запровадження податкової застави на період адміністративного або судового оскарження. Він також стосується збільшення мінімального порогу суми боргу, до якого не застосовуються заходи стягнення. А також ведення спеціального обліку сум податкового боргу, який стягнути неможливо і погашення державних і комунальних підприємств.

Читайте: Паливний ринок в Україні може залишитись "в тіні"…

2.Удосконалення законодавства з питань банкрутства через уточнення терміну безспірності вимог кредиторів та контролюючих органів. Відновлення прискореної процедури банкрутства та залишення боржника платником ПДВ до завершення процедури ліквідації.

3.Законопроект, який спрямований на встановлення критеріїв, відповідно до яких частину фізичних осіб можна буде відносити до категорії заможних осіб з обслуговуванням в Центральному офісі як великих платників ДФС.

4.Украй необхідний законопроект щодо надання Спеціалізованій лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС права на здійснення судово-експертної діяльності, що значно прискорить виконання податківцями своїх функцій.

Читайте: Не реформы: Новак рассказал, что нужно МВФ от Украины

5.Про приведення у відповідність назви контролюючих органів у 39 законах України та розмежування повноважень Мінфіну і ДФС у порядку здійснення розрахунків в іноземній валюті.

6.З метою наведення ладу у такій делікатній сфері як виробництво та обіг спирту і міцних напоїв, а також тютюну розроблено і подано проект Закону, яким коригується Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Ідеться про запровадження електронних ліцензій на виробництво та торгівлю спиртом, напоями з нього та тютюновими виробами, а також упровадження електронних лічильників на виробництво спирту та біоетанолу.

7.Запропоновано внесення змін до Податкового кодексу України та згаданого вище Закону і в частині встановлення маркування алкогольних напоїв міцністю більше 5,5% марками акцизного податку. Це посилить боротьбу з тіньовим бізнесом у цій сфері і виробництвом фальсифікату та мінімалізує загрозу здоров’ю і харчовій безпеці громадян.

Читайте: Всем по янтарю: почему солнечный камень в Украине ушел в тень

8.З метою спрощення діяльності підприємців на вимогу МВФ розроблено законопроект про запровадження процедури альтернативного досудового врегулювання спорів між платниками податків та органами ДФС, який передбачає залученням Мінфіну та Ради Бізнес Омбудсмена до розгляду справ. Введення такої процедури дало б змогу суттєво зменшити кількість податкових спорів, які спрямовуються у суди. Це з одного боку зменшило би навантаження на суди, а з іншого - збільшило би кількість надходжень до бюджету за рахунок податків, які сплачуються у результаті досягнення примирення сторін. Тобто підприємців і податківців. Законопроект протягом минулого року двічі направлявся на розгляд Мінфіну, проте там офіційної позиції так і не висловили.

9, 10.За результатами обговорення з громадськістю та представниками Easy Business з метою поліпшення умов ведення бізнесу в Україні поданий законопроект яким пропонується дві речі.

По-перше надати можливість новоствореному суб’єкту господарювання у додатку до заяви про держреєстрацію створення юридичної або фізичної особи проставляти відмітки про обрання спрощеної системи оподаткування чи про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість, чи про включення до Реєстру неприбуткових структур.

По-друге пропонується скоротити строк для добровільної реєстрації суб’єкта господарювання як платника ПДВ, у тому числі новоствореного, до одного дня. Збільшити час для подання заяви про добровільну реєстрацію особи платником ПДВ, а також скасувати обов’язок платника ПДВ здійснювати перереєстрацію у разі зміни юридичної чи фізичної адреси. Перереєстрацію через зміну найменування (прізвища, імені та по батькові) здійснювати без подання заяви на підставі відомості з Єдиного державного реєстру.

Читайте: МЭРТ похвасталось, сколько бизнеса удалось вывести из тени за год: инфографика

11.Інші зміни до Податкового кодексу, спрямовані на встановлення загального порядку для визначення податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин як то руд чорних, кольорових та легувальних металів, урановмістних руд. Цим же законопроектом ДФС передбачено скасування преференцій для газовидобувних підприємств, що видобувають природний газ для потреб промисловості. Тут ідеться про свердловини включені до Державного реєстру нафтових та газових свердловин після 1 серпня 2014 року. Законопроект передбачає спрощення порядку справляння рентної плати шляхом скасування необхідності подання платниками ренти за місцем їх податкової реєстрації копії податкової декларації та платіжного документу про сплату податку з ренти. Запропоновані законопроектом норми були спочатку враховані у проекті Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" у частині оподаткування суб’єктів господарювання, що здійснюють видобування газу природного, але він не був прийнятий Верховною Радою.

12.Наступний законопроект спрямований на створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулюванні економічної діяльності в Україні. Ним передбачається удосконалення норм, що регулюють питання відбору та обліку великих платників податків у контролюючих органах.

Читайте: Дело на 3 миллиарда: НАБУ показало, кто и как наживался на газовых схемах

13.Ще один законопроект з метою врегулювання правовідносин у сфері діяльності податкової міліції пропонує внести зміни до ПК України, Кримінально-процесуального кодексу і Законів України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб", "Про оперативно-розшукову діяльність, про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю тощо".

14, 15.Подано законопроект, який стосується зміни порядку сплати митних платежів. Його направлено Мінфіну на розгляд КМУ. Іншим передбачено зміни умов надання фінансових гарантій. Цей лист теж на розгляді Мінфіну.

Залишається сподіватися, що Верховна Рада не забариться з прийняттям таких необхідних для громадян та працівників ДФС поправок до Митного кодексу України, які з одного боку значно спростять і впорядкують підприємницьку діяльність, з іншого – спричинять суттєві надходження до бюджету, прискорять впровадження реформ у податковій сфері, також і передбачених домовленостями з МВФ.