УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Ryanair: полетіти із Житомира чи Гостомеля?

Ryanair

Умови Ryanair, які вони пропонують аеропортам, є далекими від оптимальних для аеропортів як  операторів бізнесу. І неважливо державні вони чи приватні. Ці умови істотно відрізняються від загальноринкових в цілому по Україні.

Тут треба говорити про роботу над помилками. Я про переговорну позицію, продемонстровану керівництвом "Борисполя", коли у пресу зливались деталі перемовин. Це є неприйнятно. Перемовини люблять тишу. Тому виносити дані доти, як були підписані договори – недобре з точки зору бізнес етики. В такому випадку Україна програє в цілому.

Загалом український ринок авіаційних перевезень, з точки зору його динаміки і політико-економічних змін в країні, є перспективним. Тим більше всі знають, що Ryanair є жорстким і непоступливим переговірником. Тому його нинішня жорстка позиція не є дороговказом для інших авіакомпаній.

Читайте: Що насправді хотів Ryanair?

Але з точки зору ведення самих перемовин, коли задекларовані домовленості на найвищому рівні, тобто на рівні міністерства і керівництва аеропорту, можуть переглядатися, то ось це треба коригувати. Бо багато авіакомпаній зроблять для себе висновки.

Чи повернеться Ryanair? Не думаю, що їхня вчорашня заява була емоційною. Це питання тверезих бізнес розрахунків. Якщо український авіаринок буде зростати, то сюди зайдуть або інші авіакомпанії або повернеться той же Ryanair. Інше питання, що потрібно цивілізовано вести з ними переговори і не перетворювати їх на предмет кепкування у всьому світі. Коли на рівні держави заявляється одне, а потім виходить так, що цього зробити не можуть і всі заяви були голосними словами.

Читайте: Страна, где МАУ выгодно, а Ryanair нет - обречена

Тепер чому Ryanair не зайшов в регіональні аеропорти? Це питання, бо у Європі Ryanair  дійсно літає не з головних аеропортів. З одного боку, "Бориспіль" має багато вільних потужностей, що в даному випадку їх привабило. Плюс, як не крути, але "Бориспіль" - один із найкращих аеропортів у Києві. Тому ним відразу і зацікавились. Із "Жулянами" Ryanair не домовився тому, що авіа, які літають звідти, попросили б для себе таких же низьких тарифів, які просить Ryanair. А це би призвело до катастрофічного падіння доходів аеропорту як підприємства.

Так само складно було організувати аеропорти у Житомирі чи Гостомелі. Тут є питання щодо потужностей хоча би рівня вимог для лоукост-аеропортів. Але якщо у них все ок із технічними документами і злітно-посадковими смугами, то потрібно працювати в тому числі і з ними.   

Читайте: Дешеві квитки Ryanair: підводні камені

Тим більше, що є й інші лоукосткомпанії, які цікавляться Україною. І я би не став робити із Ryanair індикатора – міністр Володимир Омелян неодноразово заявляв, що демонополізація ринку авіаційних перевезень є одним з пріоритетів його політики. Тепер принципи мають бути втілені на рівні конкретних угод і контрактів.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...