УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Останні в Європі: Рева озвучив сумну статистику по зарплатах в Україні

10,5 т.
Зарплаты в Украине

Підвищення мінімальної заробітної плати до 3 200 грн є вкрай необхідним кроком, оскільки Україна посідає останнє місце серед країн Європи за рівнем оплати праці, а на пострадянському просторі випередила лише Таджикистан.

Видео дня

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева під час Години запитань до уряду у Верховній Раді 9 грудня.

"За рівнем зарплати Україна посідає ганебне останнє місце в Європі ,куди ми всі так прагнемо. А серед країн колишнього СРСР ми випереджаємо лише Таджикистан поки що", — обурився міністр.

Рева також підкреслив, що якщо в січні 2014 року співвідношення мінімальної зарплати і розміру фактичного прожиткового мінімум складало 88,5%, то в грудні 2016 року воно навіть не досягає 50%. При цьому індекс споживчих цін за три роки зріс на 200%, або втричі, тоді як розмір мінімальної зарплати — лише на 31%.

Читайте: Украинским врачам и учителям повысили зарплаты

Голова Мінісоцполітики додав, що, відповідно до розрахунків відомства, для того, аби відновити рівень 2014 року, мінімальна зарплата повинна складати 2442 грн, не рахуючи необхідності підвищення.

"Наявність економічних причин здійснення на даному етапі такого відновлення демонструє вкрай низьке співвідношення середньої зарплати і її мінімального розміру, яке в жовтні становило лише 27% в Україні, а за рекомендаціями Міжнародної рекомендації праці має становити не менше 50%, а в країнах ЄС — 60%. Середня зарплата протягом січня 2014 року — жовтня 2016 року зросла на 69%, а мінімальна — тільки на 19%", — підкреслив Рева.

Як повідомляв "Обозреватель", Рева запевнив, що чутки, про те, що зростання мінімальної зарплати призведе до несправедливого вирівнювання окладів усіх працівників, стрибка цін та переходу підприємств на скорочений робочий тиждень, не відповідають дійсності і спеціально розповсюджуються політичними популістами.