newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Оформлюємо податкову знижку

468
Оформлюємо податкову знижку

Які документи можуть підтверджувати витрати, що включаються до складу податкової знижки, роз'яснює ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС.

Так, відповідно пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 розділу ІV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (із змінами і доповненнями) до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

Видео дня

У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Щодо того, зокрема, чи можна отримати право на податкову знижку за користування іпотечним житловим кредитом, якщо він наданий мені в доларах США, в ДПІ відзначають, що відповідно до п. 175.1 ст. 175 Розділу ІV Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (із змінами і доповненнями) платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

Нагадаємо, для того, щоб скористатися правом на податкову знижку, необхідно подати декларацію про доходи (тим, кому це передбачено законодавством). Якщо платник податку не скористається своєчасно правом на отримання податкової знижки, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Питання щодо податкової знижки регулюється ст. 166 розділу ІV Податкового кодексу України.