УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Надія є: топ-4 пенсійних перемог від Кабміну

Пенсії в Україні

Підвищення мінімальної зарплати в Україні до 3200 грн стало вельми несподіваним, але вчасним кроком уряду, який зробив доходи працездатних громадян більш відповідними нинішній соціально-економічній ситуації. Що стосується покращення матеріального забезпечення пенсіонерів, то це питання наразі — у списку пріоритетів влади. І за її переконаннями, уже є сигнали, які свідчать про те, що невдовзі всі українці матимуть право на забезпечену старість.

"Обозреватель" публікує добірку найоптимістичніших аргументів уряду, що підтверджують позитивні зрушення у пенсійній системі.

"Діра" в Пенсійному фонді стала меншою

Першим обнадійливим дзвіночком, за словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, є поступовий вихід Пенсійного фонду з мінусу.

"Хронічно дефіцитний Пенсійний фонд сьогодні почав зменшувати свій дефіцит", — запевнив він.

Читайте: В Украине вырастут пенсии, но Гройсман поставил одно условие

На його думку, цьому неабияк посприяла урядова ініціатива щодо підвищення мінімальної заробітної плати удвічі, адже це дало змогу підвищити рівень зайнятості населення і, разом з тим, — обсяги надходжень єдиного соціального внеску (ЄСВ), за рахунок якого й формується бюджет Пенсійного фонду.

З огляду на це найголовнішим завданням уряду на 2017 рік було визначено формування підходів і запровадження в країні справедливої пенсійної системи. Гройсман наголосив, що зараз Кабмін працює над такими пропозиціями і наблизився до необхідних рішень.

"Наше завдання зараз полягає у тому, щоб забезпечити зростання пенсійних виплат для українських пенсіонерів", — сказав прем’єр.

Пенсійна реформа на старті

У Кабміні запевнили, що уряд почне працювати над запровадженням повноцінної пенсійної реформи вже цьогоріч.

Читайте: Сейчас работай, потом поживешь: как украинцам будут платить пенсии через 30 лет

"Серед основних  завдань Пенсійного фонду і уряду в цілому на цей рік — пенсійна реформа. Це національний проект, який не повинен розроблятися кулуарно. Це має бути широке обговорення, люди повинні знати, що їх чекає в майбутньому. Тому я переконаний, що як тільки ми з експертами напрацюємо спільний варіант пенсійної реформи, він обов’язково буде переданий на загальнонаціональне обговорення. Я передбачаю широкі дискусії навколо цього питання", — зазначив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

Він також підкреслив, що дискусії навколо цього питання не повинні зводитися до локального обговорення параметричних змін солідарної пенсійної системи.

"Якщо ми говоримо про серйозну пенсійну реформу, про те, що ми реально хочемо змінити пенсійне майбутнє наших громадян, ми повинні реалізувати ту ідею, яка вже закладена в чинному законодавстві — запровадження трирівневої системи пенсійного страхування. Адже в межах лише солідарної системи в жодній країні світу забезпечити благополуччя пенсіонерів неможливо. Має бути персональна відповідальність  і персональна можливість людини управляти своїми коштами та своїм пенсійним майбутнім", — вважає чиновник.

Пенсії зростатимуть швидше ніж ціни

За попередніми прогнозами уряду, в 2017 році соціальні стандарти виростуть приблизно на 11%, що суттєво випереджатиме зростання цін (рівень інфляції становитиме приблизно 8,5-9%).

Читайте: Старость будет в радость: украинцам добавят на пенсии

"У 2016 році нам вдалося побороти інфляційні чинники. При рівні інфляції 12% зростання соціальних стандартів — мінімальної зарплати, мінімального розміру пенсій тощо — відбулося на 16-17%", — сказав Розенко, нагадавши, що у 2015 році рівень інфляції взагалі становив 45%, а індексації зарплат і пенсій практично не було.

Ні копійки "мертвим душам"

Результати перевірок Пенсійного фонду України у 2015-2016 роках засвідчили відсутність подвійних виплат пенсій та виплат коштів фіктивним отримувачам.

"Починаючи з 2015 року, було проведено два аудити Пенсійного фонду. Один ми провели самостійно, у 2016 році Міністерством фінансів України був проведений зовнішній аудит. Крім того, Державна аудиторська служба, після проведення верифікації Мінфіном, здійснила свою ревізію по всім областям", — розповів Розенко.

За його словами, на верифікацію зовнішнім аудиторам було передано понад 150 млн транзакцій, які здійснював Пенсійний фонд протягом 2016 року. За результатами цих перевірок, виплати лише близько 50 особам викликали сумніви у органів контролю.

Читайте: Розенко рассказал, когда в Украине вырастут пенсии

"Тобто, зараз у Пенсійному фонді України щодо виплат пенсій справи знаходяться в повному порядку. Ми не виплачуємо пенсії "мертвим душам", у нас немає подвійних чи потрійних виплат. Ми маємо всі реєстри застрахованих осіб та централізовану базу пенсіонерів", — підкреслив віце-прем’єр.

Він запевнив, що кожна копійка Пенсійного фонду використовується ефективно, і це підтверджено всіма перевірками, починаючи з 2015 року.

Всі ці факти дають привід сподіватися, що прогресивні кроки влади не обмежаться самим лише підвищенням "мінімалки", але й наблизять Україну до справедливої системи пенсійних виплат, яка відповідатиме сучасним реаліям та потребам громадян.