newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

WebMoney вже 4 роки заборонена в Німеччині та не зареєстрована в Росії - НБУ

225
WebMoney вже 4 роки заборонена в Німеччині та не зареєстрована в Росії - НБУ

WebMoney - не зареєстрована в Росії як система електронних грошей, на відміну, скажімо, від Яндекс.Деньги та Деньги.Mail.ru.

Видео дня

Про це розповіла директор департаменту платіжний систем НБУ Наталія Лапко під час круглого столу.

У свою чергу президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко зауважив, що через існування систем квазігрошей в України можуть виникнути проблем з ФАТФ - міжнародною організацією, яка займається боротьбою з відмивання "брудних" грошей.

"У всьому світі для незаконних інтернет-сервісів використовуються саме системи квазігрошей", - уточнив фахівець.

Окрім того, начальник підрозділу по боротьбі зі злочинами із застосуванням найновіших технологій Головного оперативного управління Міністерства доходів і зборів Василь Поїзд повідомив, що ще у лютому 2009 року Федеральне управління фінансового нагляду Німеччини заборонило діяльність WebMoney Transfer в своїй країні.

"Причина в тому, що WebMoney Transfer працювала в сфері електронних платежів Німеччини, не маючи необхідного дозволу від ФАТФ. Зараз використання WebMoney Transfer в цій державі заборонено під загрозою юридичних наслідків, в т.ч. і приватним особам", - пояснив представник Міндоходів.

В.Поїзд також наголосив, що забезпечення адекватного контролю з боку держави за роботою систем електронних грошей - загальносвітова тенденція. Держоргани займаються цим питання для того, щоб мінімізувати можливості ухилення від сплати податків, торгівлі контрабандою, відмивання коштів тощо.