newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Металурги закликають скасувати незаконно затверджений МЕРТ баланс

609
Металурги закликають скасувати незаконно затверджений МЕРТ баланс

Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча (ММК, Донецька область), що входить до групи "Метінвест", протягом січня і лютого цього року відчуває гостру нестачу брухту чорних металів і змушений замінювати його більш дорогим чавуном, що знижує конкурентоспроможність виробленої металопродукції.

Видео дня

Про це повідомляє 24 Канал.

Як повідомив генеральний директор ММК ім. Ілліча Юрій Зінченко в Facebook у вівторок, прийнятий Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) баланс металобрухту на 2016 рік зі збереженням високого рівня експорту металобрухту в розмірі 1,1 млн тонн автоматично призведе до його дефіциту на внутрішньому ринку.

"ММК ім. Ілліча з початку року вже відчуває на собі нестачу цієї сировини: в січні на комбінат приїхало 4 тис. тонн брухту, а в лютому — всього 400 тонн. Тобто, фактично найбільший комбінат країни вже два місяці працює на власному чавуні! Ця ситуація в черговий раз демонструє: коли мова заходить про експорт брухту, інтереси країни, внутрішнього ринку і великого бізнесу для МЕРТ — не указ", — вважає гендиректор.

За його словами, на цей раз МЕРТ перевершив сам себе, "наплювавши не тільки на економіку України, а й на її чинне законодавство", затвердивши баланс по лому без узгодження з Міністерством юстиції і Держрегуляторною службою.

"Ми, металурги України, вимагаємо, щоб уряд вжив заходів для усунення порушень чинного законодавства та затвердив баланс по лому з урахуванням інтересів економіки країни і всіх необхідних узгоджень. Сьогодні ми б'ємося з останніх сил, щоб вижити. В умовах війни Маріуполь продовжує виробляти найбільший обсяг сталі в країні. І ми не допустимо, щоб всі наші зусилля були перекреслені окремими чиновниками, які, нехтуючи законом, приймають згубні для галузі рішення! ", — резюмував топ-менеджер.

Як повідомлялося, МЕРТ у вівторок затвердив баланс брухту чорних металів на 2016 рік зі збереженням високого рівня експорту металобрухту в розмірі 1,1 млн тонн, майже на рівні попереднього року, незважаючи на заклики метпідприємств і регіональних депутатів обмежити вивезення стратегічної сировини через його нестачу на внутрішньому ринку.

При цьому департаментом на сайті міністерства був оголошений прийом документів від суб'єктів господарювання на реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів (договорів) на здійснення експортних операцій з металобрухтом.

У свою чергу об'єднання метпідприємств України "Металургпром" (Дніпропетровськ) і Федерація металургів України (ФМУ) направили лист на адресу міністра юстиції Павла Петренка, в якому вказали на ряд порушень при затвердженні МЕРТ балансу брухту чорних металів. Зокрема, баланс і відповідний наказ не узгоджувалися з Державної регуляторної службою України і не реєструвалися в Мін'юсті.

У вівторок ввечері інформація про затвердження балансу брухту на 2016 рік наказом № 337 від 1 березня 2016 року і оголошенні прийому документів від суб'єктів господарювання на реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів (договорів) на здійснення експортних операцій з металобрухтом з сайту МЕРТ зникли.