УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Майже 4 млн українців працюють нелегально

615
Майже 4 млн українців працюють нелегально

Про це повідомили на брифінгу, який відбувся в рамках відзначення Дня охорони праці, який було проведено за спільної ініціативи Державної служби гірничого нагляду і промислової безпеки та Федерації профспілок України.

Видео дня

Заступник голови Держгірпромнагляду Степан Дунас, який взяв участь у брифінгу зазначив, що стан охорони праці на підприємствах України викликає занепокоєння. Тенденція зростання рівня виробничого травматизму спостерігається останні 2 роки і складає 6-7%. Зокрема, у першому кварталі цього року смертельно травмовано 139 осіб. Щороку ж гине на виробництві 600 - 700 осіб.

Така ситуація склалася внаслідок певних об’єктивних причин, а саме:

скорочення чисельності інспекторів Держгірпромнагляду; недосконалості законодавства щодо розмірів штрафів за порушення вимог безпеки, обмеження повноважень щодо здійснення перевірок; збільшення випадків нелегального працевлаштування.

З метою поліпшення стану в сфері охорони праці Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки пропонує певні законодавчі ініціативи, одними з них є застосування більш жорстких економічних та фінансових важелів впливу на роботодавця (збільшення штрафу до 1 700 грн. замість 136 гр. , за кримінальну відповідальність до 3 400 грн. ), а також вихід із під Закону України "Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності", який обмежує перевірки попереднім повідомленням про це керівника підприємства, - поінформував присутніх Степан Дунас.

Окрім того на брифінгу йшлося про факти ризику на виробництві, про травмонебезпечні галузі, про методи боротьби з нелегальною працею.

У брифінгу також взяли участь директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, представник Державної інспекції праці.