УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Плата за ліцензію для підприємств виноробної галузі може змінитись

561
Плата за ліцензію для підприємств виноробної галузі може змінитись

Держпідприємництво України погодило законопроект, який передбачає встановлення рівних конкурентних умов між виробниками виноробної продукції.

Пропонується встановити розмір плати за ліцензію на оптову торгівлю виноробною продукцією та коньяком в розмірі 0,15 гривень за 1 літр в межах задекларованого річного обсягу виробництва та в розмірі 0,25 гривень за 1 літр продукції, виробленої понад задекларований обсяг.

Це передбачено Проектом закону "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", який розроблено Мінагрополітики.

На сьогодні, діючою редакцією цього Закону встановлено річну плату за ліцензію, для зазначених суб’єктів господарювання, у розмірі 500 000 тис. грн. на рік. Це, у свою чергу, призвело до нерівних умов конкуренції між товаровиробниками та посилило монополізацію ринку алкогольних напоїв, зокрема, вина, великими національними виробниками, які мають можливість сплачувати високу вартість ліцензії на право оптової торгівлі.

Передбачається, що реалізація запропонованих змін дозволить розвиватись і малим підприємствам, які створюють унікальні вина місцевості, але які, на жаль, після сплати діючої суми збору за ліцензію стають неконкурентоспроможними.