newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

В оновленій енергостратегії вперше оцінено транзитні ризики

В оновленій енергостратегії вперше оцінено транзитні ризики

В оновленій енергетичній стратегії вперше проведена оцінка ризиків зниження обсягів транзиту природного газу через українську газотранспортну систему в разі реалізації "Газпромом" проектів будівництва обхідних газопроводів.

"Базовий сценарій проекту оновленої Стратегії припускає, що до 2030 року транзит скоротиться на 30% (на 24-34 млрд. куб. м) у порівнянні з показником 2011 року – до 70-80 млрд. куб. м. Таким чином, незважаючи на передбачуване збільшення споживання європейськими країнами природного газу через скорочення використання ядерної енергії, будівництво обхідних газопроводів призведе до зниження транзиту російського природного газу через українську ГТС. Песимістичний сценарій стратегії передбачає скорочення транзиту газу через ГТС Україні до 30-40 млрд. куб. м, а оптимістичний – збереження на діючому рівні близько 100-110 млрд. куб. м", - пояснює експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

Видео дня

Не виправдалися, за його словами, оптимістичні прогнози завантаження української системи нафтопроводів, викладені у Стратегії зразка 2006 року. Документ передбачав збільшення завантаженості системи нафтопроводів до 2010 року - до 65 млн. т (факт - 29,8 млн. т), до 2015 року - до 70 млн. т на рік. У наступні роки прогнозувалося збереження обсягів транспортування нафти або поступове їх зменшення.

Оновлена Стратегія передбачає, що обсяги транзиту нафти через територію Україну можуть змінюватись в діапазоні від 5 (в песимістичному сценарії розвитку) до 23 млн. т в рік (в сценарії найбільш сприятливого розвитку економіки). Обсяги транспортування нафти для внутрішнього споживання можуть скласти близько 14 млн. т на рік в базовому сценарії розвитку, в той час як в песимістичному сценарії цей обсяг не перевищить 3 млн. т на рік.