newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Дотація на молодняк ВРХ вже дала результати: поголів’я вперше почало збільшуватися

14,7 т.
Дотація на молодняк ВРХ вже дала результати: поголів’я вперше почало збільшуватися

Державна фінансова дотація за утримання та збереження молодняку ВРХ набирає обертів. Протягом липня від господарів надійшло удвічі більше заявок, ніж у червні. Загалом, з початку дії програми надійшло понад 111 тисяч заявок за збереження 158 тисяч телят на загальну суму близько 70 мільйонів гривень. Це свідчить про успішність програми та дає упевненість в тому, що поголів’я ВРХ буде неодмінно зростати, чого не спостерігалося за останні 20 років. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

Очільник відомства зазначив, що дотація, яка почала діяти з червня 2012 року, здійснюється в рамках бюджетної програми "Державна підтримка галузі тваринництва". За цей час кількість заявок від селян збільшилася від майже 2,5 тисяч у травні до 152 тис. на сьогодні. Така популярність цієї програми зумовлена вигідними умовами, які держава пропонує виробникам.

"Цього року держава передбачила близько 1 млрд. грн. дотацій селянам за збереження молодняку великої рогатої худоби. За теля віком від 3 до 5 місяців селянин отримає 250 грн., віком від півроку і до 8 місяців – півтисячі, від 9 до 11 місяців – 750 грн. за голову, а від 12 до 15 – 1000 грн. Також варто підкреслити, що сума дотації не оподатковується. А за наступні повні 3 місяці утримання такого молодняку господар зможе отримати наступні 250 гривень до досягнення твариною 15-місячного віку", - зазначив Міністр.

Видео дня

Микола Присяжнюк відзначив, що роцедура подачі заявки на отримання дотації дуже проста. По-перше, селянин має зробити запис у погосподарській книзі про народження телят та провести його ідентифікацію. По-друге, господар худоби має відкрити рахунок у банку та надати довідку про це (або копію договору), а також копію паспорту та документу, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (ідентифікаційний код) до сільської, селищної або міської ради. На цьому процедура завершується.

Микола Присяжнюк також підкреслив, що для залучення більшої кількості селян до участі в програмі, Уряд постійно її вдосконалює.

"З початку виплати дотації вік теля збільшився до 15 місяців, документи на молодняк приймаються щомісячно, а не щоквартально. Останнім нововведенням є те, що отримати державну підтримку можна не тільки за народжене у господарстві теля, але й за набуте внаслідок переміщення (придбане, подароване, обміняне тощо) та утримується протягом 3 місяців", - повідомив очільник відомства.

Міністр відзначив, що виплата дотацій вигідна не тільки господарям, які отримують фінансову підтримку та прибуток, а також державі, оскільки упорядковується облік ВРХ, збільшується його поголів’я, а відповідно, кількість молока та м’яса, що надходить на ринок.

"Вже сьогодні можна побачити тенденцію до зростання поголів’я ВРХ, чого не спостерігалося за останні 20 років. Ця тенденція особливо показова у господарствах населення. Завдяки поступовому нарощенню поголів’я можна досягти істотних результатів: за 5-7 років збільшити споживання м’яса населенням приблизно до 70-80 кг за рік, а також зменшити обсяги імпорту. Саме така позитивна динаміка і була головною метою програми", - зауважив Микола Присяжнюк.

У подальших планах Міністерства аграрної політики та продовольства - перевести програму на постійну основу. Це сприятиме не лише збільшенню поголів’я, а й можливості селянам створювати сімейні ферми.

"Це стало б поштовхом до масового кооперативного руху в Україні. А спрямування додаткових коштів у господарства населення сприятиме і соціально-економічному розвитку сільських територій", - відмітив Міністр.