УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Виталий Шапран
Виталий Шапран
Член Украинского общества финансовых аналитиков

Блог | Чому росте курс євро

курс євро

Основна причина зростання євро – це девальвація долара до євро. Із березня курс євро до долару поступово зростав і з початку року зріс на 13%. Це відбувалось під тиском гарної економічної статистики із ЄС. Економіка єврозони за другий квартал 2017 року підросла на 0,6% і зростання продовжує пришвидшуватись. Тобто є всі основи для того, щоб у 2017 році економіка єврозони зросла більш ніж на 2,1% як і прогнозувалось.

Читайте: Киев распрощается с парковщиками

Втім таке зростання відбувається на тлі політики низьких процентних ставок ЄЦБ і скоріше за все у другому півріччі саме це і вдарить по курсу євро. Я очікую, що до кінця року курс євро до долару може впасти нижче за 1,1 євро за долар, особливо якщо ФРС знову підвищить ставки.

Читайте: В Украины осталось единственное окно возможностей

Курс гривні до євро не є об’єктом прогнозування. Гривня змінюється до долара, а долар до євро. Саме у цьому ланцюжку відбувається курсоутворення.

Восени очікую на послаблення гривні до долару, але цей рівень буде залежати від врожаю та цін на агропродукцію і сталь.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...