newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

У новій енергостратегії альтернативній енергетиці приділено достатньо уваги – експерти

У новій енергостратегії альтернативній енергетиці приділено достатньо уваги – експерти

У розгляді питання альтернативної енергетики оновлена "Стратегія енергетичного розвитку до 2030 року", на думку експертів, приділяє достатньо часу головним напрямкам – вітровій, сонячній, енергії малих ГЕС, енергії із біомаси. "Водночас, варто було виділити окремо і питання біогазу. Деякі підприємства України, зокрема в агробізнесі, вже запустили проекти із виробництва біогазу. Це велика окрема складова напрямку відновлювальних джерел енергії", - відмічає експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

Водночас оновлена Стратегія понизила показник сукупної потужності нетрадиційної й відновлюваної енергетики в Україні. До 2030 р. він має скласти 10% від установленої потужності або 5-7 ГВт. В оновленій Стратегії не були враховані пропозиції профільного органу Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. За даними Агентства цільовий показник сукупної потужності нетрадиційної й відновлюваної енергетики в Україні до 2030 р. має скласти 22% від установленої потужності або 17 ГВт. Це приблизно відповідає показникам Стратегії зразка 2006 року, де частка нетрадиційної й відновлюваної енергетики у загальному паливно-енергетичному балансі країни до 2030 р. повинна була зрости до 19%.

Видео дня

В оновленій Стратегії передбачено, що до 2030 р. обсяг електроенергії виробленої із джерел нетрадиційної й відновлюваної енергетики в електроенергетичному балансі країни становитиме 5%. Водночас у Державній цільовій економічній програмі з енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки, вже у 2015 році заплановано досягти 10%. До того ж, фактично в оновленій Стратегії не враховані вимоги Європейського Енергетичного Співтовариства щодо збільшення частки відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі країни.