УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Експерти: аграрний сектор пожвавить економічну ситуацію в країні

1,1 т.
Експерти: аграрний сектор пожвавить економічну ситуацію в країні

Рушієм для розвитку посткризової економіки стане аграрний сектор, який на фоні зниження темпів промислового виробництва, почав демонструвати динамічний розвиток. На переконання експертів, така ситуація склалася завдяки комплексу державних програм, які зосереджені на підтримці середньо- та дрібнотоварних виробників. У такий спосіб Міністерство аграрної політики та продовольства планує не тільки наростити виробництво сільгосппродукції, але й закласти підґрунтя для соціально-економічного відродження українського села.

Видео дня

За словами політолога Володимира Фесенка, аграрний сектор наразі розвивається дуже динамічно, тому Президент звертає особливу увагу на його роль у пожвавленні економічної ситуації. Зокрема, експерт позитивно оцінив кроки Міністерства аграрної політики та продовольства щодо діючих програм фінансової підтримки одноосібників.

"Можна тільки позитивно оцінити ініційовані Міністерством програми державної фінансової підтримки дрібно- та середньотоварних виробників. У цьому сегменті робиться багато правильних речей. Адже, щоб розвивався середньотоварний виробник, потрібні економічне стимулювання, серйозна інфраструктура, допомога у наданні послуг", − зазначив експерт.

З ним погоджується інший політолог – Володимир Цибулько. Він стверджує, що позиція Президента щодо ролі аграрного сектору як рушія економіки є раціональною, тому рішення вкладати кошти в інфраструктуру та соціальний комплекс села – довгоочікуване й особливо актуальне.

"Програми державної фінансової підтримки розпочали реально працювати вперше. Наприклад, дотацій за збереження та утримання молодняку ВРХ раніше зовсім не існувало. Міністр Микола Присяжнюк неодноразово висловлювався про підтримку державою кооперативного руху. Інші діючі державні програми підтримки дрібнотоварних виробників теж виглядають раціонально та обдумано", − заявив політолог.

У свою чергу, Голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков відзначив, що держава чи не вперше почала активно сприяє розвитку кооперативного руху, який має позитивно вплинути на соціальну інфраструктуру села.

"Зерно для України – це як нафта для Кувейту. Якщо Президент каже, що село виходить на головні позиції в політиці держави, то це дуже важливо. Раніше підтримка спрямовувалася на великотоварних виробників, але більшу частину сільськогосподарської продукції виробляють середньо- та дрібнотоварні виробники. Завдяки існуючим держпрограмам, у цьому році вперше селяни змогли отримувати кошти, адже держава почала виплачувати дотації", − повідомив експерт.

Також, за словами Директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Юрія Лупенка, за рахунок сільського господарства можна перекрити певний спад в окремих галузях промислового виробництва. Фахівець вбачає в цьому важливу роль ініційованих Міністерством аграрної політики та продовольства державних програм.

"Діючі програми державної підтримки спрямовані на нарощення виробництва сільськогосподарської продукції для задоволення внутрішнього попиту та збільшення експорту. Адже в умовах зростаючого попиту на продовольство в світі Україна має використати свій потенціал", − наголосив експерт.