newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Виталий Шапран
Виталий Шапран
Член Украинского общества финансовых аналитиков

Блог | Курс валют: на якій позначці зупиниться гривня

Курс валют: на якій позначці зупиниться гривня

Підвищення курсу валют - це суто сезонне явище, яке виникло через необхідність витрат надлишків з єдиного казначейського рахунку, який керується казначейством України. Тобто йдуть бюджетні витрати у гривнях, і частина з них осідає на готівковому валютному ринку. Гривня зараз штурмує цей готівковий валютний ринок. Але я не раджу панікувати, тому що вчорашній безготівковий долар пройшов відносно спокійно. Навіть в кінці торгової сесії ми побачили, що гривня трошки укріпилася.

Ситуація стабілізується, коли почнуться новорічні свята, тобто десь наприкінці 20 чисел. Сьогодні курс майже не зміниться на готівковому ринку, тому що все ж таки готівковий ринок прив'язаний до міжбанку, і якщо міжбанк провів день спокійно, то навряд чи варто панікувати сьогодні. Але десь на цьому чи на наступному тижні я очікую, що все ж таки курс підніметься ближче до 28-28,5, потім ми будемо спостерігати плавну стабілізацію. Тобто по мірі зменшення витрат з казначейського рахунку, по мірі зменшення вільної гривні в обігу, курс буде стабілізуватися.

Видео дня

Дані, які опублікувала державна служба статистики на цьому тижні вказують, що дефіцит торговельного балансу склав всього 200 млн доларів. Це дуже мало як для дефіциту. Це насправді один торгівельний день на міжбанківському ринку. Тому фактично ми звели до мінімуму курс, який був на цьому тижні, 27-27,2 гривень за долар. Це нормальний курс для нашої системи, про що говорять фундаментальні дані статистики.

Наприкінці місяця, коли почнуться новорічні свята - курс стабілізується. Починаються свята, люди обмінюють валюту. Зазвичай це позитивно впливає на гривню. Тому цей і наступний тиждень будуть досить жвавими на валютному ринку.

Якщо не буде ніяких катастроф політичних або на зовнішніх ринках, то наступного року курс може повернутися до відмітки у 27 грн за долар плюс-мінус 5-10%. Це той коридор, який вже склався, і за яким наша економіка відчуває себе більш-менш стабільно. Початок року почнемо з 27 і 28. А вже до кінця року гривня буде девальвувати. В мене немає ніяких тут ілюзій. Думаю, що цей коридор становитиме 27-30 грн за долар.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...