newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

"Реформа ЖКГ. Хто в домі хазяїн?" Телемарафон на OBOZ TV

9,3 т.
'Реформа ЖКГ. Хто в домі хазяїн?' Телемарафон на OBOZ TV

У п’ятницю, 20 жовтня, на OBOZ TV відбудеться телемарафон "Реформа ЖКГ. Хто в домі хазяїн?".

Мовлення розпочалося у прямому ефірі о 13:30 і триватиме до 17:30.

Протягом 4 годин будемо спілкуватись з представниками громадськості, економістами, аналітиками, представниками ЖЕКів, дослідниками, експертами з енергозбереження та альтернативної енергетики, юристами та іншими небайдужими українцями.

Читайте: Рост тарифов на ЖКХ в Украине: в Кабмине дали четкий прогноз

Представник громадської колегії Мінрегіонбуду Павло Михайліді назвав головну проблему реформування ЖКГ. Також він підкреслив, що вартість послуг для створення комфортних умов не маленька, і всі українці не зможуть їх оплачувати.

"Вони (українці. - Ред.) просто не зможуть потягти деякі ці тарифи", сказав він.

"У кожному місті є актив і хороші приклади, які можна показати. Бери просто і копіюй. Ми відвідували партнерів в Луцьку, серце раділо. Це реальний прототип майбутньої керуючої компанії", - порадив Михайліді.

Економічний оглядач Наталка Прудка розповіла про проблеми сфери ЖКГ, з якими зіткнулися українці.

"В 10 разів виросла ціна за електроенергію менш ніж за 10 років. Де цей економічнообгрунтований рівень? Навіть субсидії не рятують. Обсяги боргів до 30 млрд. Це пряме свідчення того, що люди навіть з субсидіями не можуть платити. Середній клас задушили цими цінами. Борги множаться. За півтора року теплокомунальний сектор заборгував 20 млрд Нафтогазу", - сказала вона.

"Наші будинки не енергоефективні. Вони споживають у 3-5 разів більше енергоносіїв. Спочатку треба було запровадити систему енергоефективності і тоді люди не платили б такі гроші. А вони полізли поперед батька в пекло", - підкреслила Прудка.

Свідомий неплатник за послуги ЖКГ В'ячеслав Коновалов заявив, що обрав таку позицію через те, що не отримує якісні послуги, які б відповідали своїй ціні.

"Було кілька історій, що через експерименти сантехніків заливали квартири. За що платити. У мене і так збитки від їхніх послуг. Я взагалі не розумію, за що? Спочатку повинні поліпшити якість послуг, поставити лічильники", - сказав Коновалов.

Фінансовий аналітик Олександр Савченко підкреслив, що судячи з тарифів, в Україні має бути так само чисто, як і в Лондоні. На його думку, українці переплачують за отримані послуги.

Читайте: Реформа ЖКХ: чего не стоит делать при создании ОСМД

Голова департаменту ЖКГ міста Черкаси Олександр Яценко розповів про регіональні проблеми в даній сфері і шляхи їх вирішення.

Громадський активіст Валентин Пінчук розповів, що є проблема з мешканцями, які мають змогу заплатити, але не можуть.

"Через суд це вирішити проблематично, бо якщо він хоч інколи платить, то суд не визнає його боржником... Єдине, що ми на зборах домовились з водоканалом про перекриття каналізації. Платнику, який заборгував більше 3 тисяч за квартплату, відключать каналізацію", - сказав він.

"Якщо будинок новий, то створення ОСББ має право на життя. На будинках, які експлуатуються більше 15 років, то я б рекомендував залишатися з ЖЕКом", - сказав начальник ЖЕКу КП “Житлосервіс” Іван Панібратов.

Президент ГС "Асоціація управителів житла" Василь Ліман у контексті тієї ж теми пояснив українцям, як не стати жертвою махінацій під час створення ОСББ.

Читайте: Внезапно: большинство нардепов из комитета по ЖКХ торгуют недвижимостью

Науковий кандидат Інституту соціально-економічних досліджень Ігор Яковенко зазначив, що потрібна система ефективного управління підприємствами житлово-комунального комплексу.

"Є пропозиція, що у такому місті як Київ рівень громади може бути мікрорайон. Це десь 15 тисяч мешканців, де є певна інфраструктура, дитсадки, лікарні. Я не кажу, що саме такий має бути рівень. Може бути повернення до районів, але це більш штучне об’єднання. Але ми не створимо нормальну систему ЖКГ, поки не створимо систему управління житлово-комунальними підприємствами у великих містах. В Києві є достатньо фахівців, які зможуть знайти форму, щоб створити для жителів систему надання якісних послуг", - вважає експерт.

Експерт з енергозбереження Тетяна Бойко розповіла, що має працювати підтримка на державному і місцевому рівні.

"Київ багато робить в цьому плані. У Луцьку і Львові років 5-7 вже існували такі програми. У Києві також є програма підтримки соціально незахищених людей, коли їм безкоштовно встановлюють лічильники. Тому Києву великий респект за великий спектр програм, коли люди можуть вибрати, що їм більше підходить", - сказала вона.

"Є проблема з панельками, дев’ятиповерхівками. Конструкція може служити ще якийсь час. По цим будинкам планувалося, що через кожні 30 років потрібен капремонт. Власними силами іноді мешканці могли замінити комунікації. У Києві практично у всіх програмах говориться, що заміна ліфтів одна з головних проблем. Вони вже виробили свій ресурс. Років 15 тому була така програма, але коштів не вистачало", - сказав експерт з регіонального розвитку Григорій Перерва.

Також він пояснив, чому безперечними лідерами по створенню ОСББ в Україні є західні регіони.

Ще один гість телемарафону – юрист Денис Ципін. Він розкриє алгоритм боротьби за свої права на ринку послуг ЖКГ.

Читайте: ОСМД подождут: Рада не смогла принять революционный закон о ЖКХ

До того ж, традиційно розповімо телеглядачам про закордонний досвід реформування ЖКГ та розповімо історію українця, який свідомо не платить за комунальні послуги.

Як повідомляв "Обозреватель", 6 жовтня, на OBOZ TV стартував телемарафон "Медична реформа. Ціна змін".