newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Григорий Кукуруза
Григорий Кукуруза
экономист IMF group Ukraine

Блог | Тенденції курсу долара і конфісковані гроші Януковича

гроші, гривня

За підсумками квітня золотовалютні резерви України збільшились на 2 млрд. $, або 13,6%. Відповідно, курс долара, як співвідношення емітованої Нацбанком гривні та резервів, продовжив укріплюватись значно швидше, ніж за сезонним (січень-червень) трендом укріплення.

Аналогічна ситуація буде спостерігатись і наступного місяця, коли в НБУ будуть переведені так звані конфісковані кошти Януковича із Ощадбанка в розмірі 1,1 млрд $. Однак, джерела поповнення золотовалютних резервів в квітні є нестабільними та одноразовими, оскільки на 75% складаються із запозичень від зовнішніх донорів.

Що стосується валютної виручки та притоку інвестицій, то ситуація залишається невтішною: кон'юнктура світових ринків сировини хоч і припинила падіння, проте залишається на дні циклу, а іноземні інвестори все ще зволікають із купівлею недооцінених українських активів через загальну атмосферу нестабільності в країні.

Видео дня

Окремо варто відмітити тенденції готівкового валютного ринку: після відміни пенсійного збору в 2% із 2017 року існуючий спред між курсом купівлі та продажу вже 5 місяць поспіль знаходиться на тренді спаду, а починаючи із 3 травня, як реакція на продаж валюти значним притоком туристів на Євробачення, досяг одного із мінімальних значень року- всього 1,03%.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...