newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Міндоходів буде виправляти помилки України, допущені при вступі у ВТО

150
Міндоходів буде виправляти помилки України, допущені при вступі у ВТО

Посилення урядового контролю за якістю імпортних нафтопродуктів може розглядатися як інструмент нетарифного регулювання імпорту, який покликаний в т.ч. компенсувати значні поступки офіційного Києва іншим державам при вступі у ВТО.

Видео дня

Таку думку в "Коментарях " озвучив голова Асоціації приватних роботодавців Олег Івченко.

"У світі повним ходом йдуть торгові війни. Всі держави намагаються підтримати своїх виробників та забезпечити їм ринок збуту. Якщо, наприклад, Росія та Європа можуть собі дозволити не пропускати до себе нашу агропродукцію, маючи нібито претензії до їх якості, то що заважає нам робити те саме стосовно їх пального?" - запитує риторично фахівець.

Така торгова політика України може певним чином сприяти усуненню диспропорцій у торговому балансі та укріплювати платіжний баланс.

"Зрозуміло, якщо влада активно застосовуватиме важелі перевірки контролю якості нафтопродуктів, це не залишиться поза увагою країн – торгових партнерів. Але тоді уряд матиме, принаймні, можливість ставити питання про обопільні поступки – мовляв, ви не чіпляєтеся до наших товарів, а ми – до ваших. Тобто тут опосередковано Міндоходів може попрацювати на благо вітчизняного експорту, що в умовах охолодження вітчизняної економіки особливо актуально", - зазначив експерт.

Нагадаємо, що Міністерство доходів і зборів отримало від уряду доручення забезпечити належний контроль якості імпортованих в Україну нафтопродуктів.