newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Держпідприємництво не дозволило Мінприроди ввести додатковий тягар для бізнесу

753
Держпідприємництво не дозволило Мінприроди ввести додатковий тягар для бізнесу

Держпідприємництво не погодило проект постанови Кабінету Міністрів України, яким пропонується проводити моніторинг навколишнього середовища.

Видео дня

Мінприроди України зазначає, що даний проект було розроблено, оскільки на даний час відсутні нормативно-правові акти, які регулюють питання щодо функціонування інформаційно-аналітичної системи моніторингу навколишнього середовища, що унеможливлює її створення.

Так, пропонується затвердити Порядок проведення моніторингу навколишнього природного середовища підприємствами, установами та організаціями, діяльність яких призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього природного середовища та Положення про автоматизовану інформаційно-аналітичну систему моніторингу навколишнього природного середовища та забезпечення доступу до екологічної інформації.

Проте Держпідприємництво не підтримало такі пропозиції відомства. Прийняття постанови у запропонованій редакції не сприятиме підвищенню екологічної безпеки. Разом з тим значно посилить регуляторний тиск на підприємців, діяльність яких призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього природного середовища. І, як наслідок, фінансові витрати таких суб’єктів збільшаться.

Окрім того, до Держпідприємництва надійшли численні звернення зацікавлених суб’єктів господарювання. Вони спростовували інформацію розробника. Підприємці стверджують, що є затверджені облрадами Програми поліпшення екологічного стану області.

Згідно з положенням Програми підприємствами-забруднювачами укладено угоди про співробітництво у сфері моніторингу навколишнього природного середовища з відповідними державними управліннями охорони навколишнього природного середовища. Бізнесом вже розроблено та впроваджено програмне забезпечення з інтеграції та аналізу даних екоконтролю та моніторингу у регіональну систему моніторингу довкілля області, затверджені відповідні Регламенти автоматизованої передачі даних.