newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Суддя Київської області спалився на гігантському будинку

Валерій Фінагеєв

Суддю Апеляційного суду Київської області спіймали на порушенні законодавства: він приховав від громадськості будинок у "суддівському" містечку, організованому екс-мером Леонідом Черновецьким.

Про це йдеться в сюжеті програми "Наші гроші. Досудилися".

Суддя Апеляційного суду Київської області Валерій Фінагеєв не вніс до декларації нову квартиру та паркомісце, якими його родина обзавелася у 2016 році. Також суддя приховав двоповерховий будинок, який він будує під Києвом, хоча Національне агентство з запобігання корупції вимагає вносити інформацію до декларації з моменту будівництва фундаменту.

Видео дня

Навесні цього року Валерій Фінагеєв успішно склав кваліфікаційне оцінювання. Вища кваліфкомісія суддів дослідила професійність і майновий стан судді і закріпила за ним право на посаду. Відразу після переатестації родина Фінагеєва обзавелася новою власністю: його дружина Наталія Фінагеєва придбала квартиру по вулиці Зарічна в Дарницькому районі Києва. Вартість такого житла щонайменше 2 млн гривень. При цьому, річний дохід Наталії Фінагеєвої складає 70 тис гривень. Це пенсія і соціальна допомога.

Крім того, взимку цього року Фінагеєв став власником паркомісця, хоча офіційно у нього не має машини.

Ні квартиру, ні паркомісце до декларації Фінагеєв не вніс. Натомість він вказав, що має у власності 10 соток землі, які купив два роки тому на березі річки Десенка під Києвом. Раніше ця земля була виділена для суддів Верховного суду України. Зараз на ділянці Фінагеєва ведеться будівництво елітного двоповерхового будинку.

У серпні цього року суддя передав право на забудову його землі Миколі Мельничуку. Раніше дружина судді – Наталія Фінагеєва була прописана з Мельничуком в одній квартирі, з великою ймовірністю – це тесть Фінагеєва. Саме зареєстроване на Мельничука авто Hyundai Santa Fe припарковане на паркомісці, яке на початку купив суддя.

Старший партнер фірми "Ілляшев та партнери" Роман Марченко стверджує, що роз’яснення НАЗК вимагають від декларанта обов’язковому порядку вказувати інформацію про незавершене будівництво, якщо таке будівництво або належить йому, або відбувається на його землі. Вносити ці уточнення до декларації потрібно відразу після початку будівництва, коли залиті перші кубометри бетону.

Суддя Фінагеєв вказав в декларації за минулий рік в сумі 274 тис грн доходу, який складався з заробітної плати за основним місцем та за сумісництвом, а також з процентів.

Як повідомляв "Обозреватель", заборонивший Майдан суддя купив собі яхту за $100 тисяч.