УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Закон про Прокуратуру матиме позитивний вплив на розвиток бізнесу - Держпідприємництво

Закон про Прокуратуру матиме позитивний вплив на розвиток бізнесу - Держпідприємництво

Підписаний Президентом Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань удосконалення діяльності прокуратури" матиме позитивний вплив на розвиток бізнесу у державі, оскільки зменшить вплив органів прокуратури на ведення господарської діяльності. Про це повідомляє прес-служба Держпідприємництва.

Видео дня

На думку фахівців Держпідприємництва головним досягненням Закону є позбавлення органів Прокуратури права вносити приписи та протести, прийняття яких раніше вимагали від суб’єктів господарської діяльності безумовного та невідкладного виконання вимог прокурора. Тобто після вступу в силу нового Закону, прокурори зможуть виносити лише подання, яке вже не буде автоматично призупиняти діяльність суб'єкта господарювання або зобов'язувати вчиняти дії щодо безумовного усунення порушень, які, на думку прокурора, мали місце.

"Новий Закон чітко визначив порядок проведення органами прокуратури перевірок підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, підпорядкованості чи приналежності, фізичних осіб-підприємців. Перевірка прокуратурою може буде проведена лише після попереднього письмового повідомлення про її проведення і тільки після попередньої ревізії профільного контрольного органу. Результати перевірки фіксуватимуться в єдиному акті прокурорського реагування - мотивованої постанови, яку можна буде оскаржити в суді",- повідомляє прес-служба.

Також як повідомили в Держпідприємництві дуже важливою нормою Закону є положення про те, що зупинення господарської діяльності з ініціативи прокуратури може бути здійснено лише за рішенням суду.

"Загалом, Законом внесено зміни до 18 законодавчих актів України, якими регулюються статус органів прокуратури та порядок реалізації наданих їм Законом повноважень",- сказали у прес-службі.