newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Декларація про доходи: якi додаткові документи потрiбнi

1,2 т.
Декларація про доходи: якi додаткові документи потрiбнi

Чи необхідно додавати до декларації ще якісь документи та у яких випадках, консультує ДПІ у Голосіївському районі м. Києва ДПС.

Видео дня

Так, відповідно до пп. "в" п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями, далі – Кодекс) платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи за встановленою формою.

Слід зазначити, що у 2012 році змінилась форма декларації про майновий стан та доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 №1395 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи" (із змінами та доповненнями).

Крім цього, згідно з п. 176.1 ст. 176 Кодексу платники податку зобов'язані на вимогу органу державної податкової служби та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред'являти документи і відомості, пов'язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Відповідно до п. 179.5 ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (із змінами і доповненнями) податкова декларація заповнюється платником податку самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником податку здійснювати таке заповнення, у порядку, передбаченому главою 2 розділу II цього Кодексу.

Згідно з п.п. "є" п.176.1 ст.176 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ) платники податку зобов'язані подавати податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом календарного року дохід, що оподатковується за ставками, встановленими пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу, виплачується платнику податку двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Податкова декларація подається до органу ДПС за місцем проживання (реєстрації згідно з паспортними даними) громадянина.

Платник заповнює податкову декларацію самостійно або це може зробити нотаріально уповноважена ним на це особа. Громадяни подають річну податкову декларацію до 1 травня 2012 року.

Податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Податковим кодексом, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до п. 179.7 ст. 179 Кодексу фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.