УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Нардепи взялися за реформування НАН України

10,0 т.
Нардепи взялися за реформування НАН України

Група народних депутатів, яким небайдужа доля української науки та економіки, ініціювала системне реформування та розвиток Національної Академії Наук. Про це повідомив заступник лідера Радикальної партії з економічної політики, голова Комітету ВР з питань промполітики та підприємництва Віктор Галасюк.

"Ми з Віктором Вовком, Олесандром Співаковським та шановними колегами-однодумцями в парламенті ініціювали системне реформування наукової сфери України та Національної Академії Наук", - повідомив нардеп.

Парламентарі запропонували Прем'єр-міністру Володимиру Гройсману власний алгоритм дій:

1) Створити спільну робочу групу з представників уряду, парламенту та наукової спільноти з метою напрацювання Стратегії реформування та розвитку наукової сфери України.

2) Міносвіти з залученням Мінфіну і МЕРТ проведе спільно з НАН України оцінювання наукової та господарської діяльності всіх наукових установ НАН України включно з інвентаризацією розробок, кадрів та нерухомого й іншого майна.

Читайте: Южанина: Минфин не поясняет, почему урегулирование игорного рынка затягивают

3) Спільна робоча група напрацює та представить уряду та Верховній Раді проект Стратегії реформування та розвитку наукової сфери України.

"За рік маємо встигнути. Це закладе міцний фундамент еволюції та модернізації української науки", - переконаний В.Галасюк.

Нардеп нагадав – минулого року разом з Олегом Ляшком та Віктором Вовком вони вибороли у Держбюджеті на 2017 рік майже 400 млн грн додаткового фінансування української науки: "Це був життєво необхідний антикризовий крок, вле важливі не тільки фінансові ресурси. Необхідний алгоритм реформування та розвитку, який дасть змогу українській науці не тільки врятуватись, а й стати драйвером технологічної модернізації та економічного зростання України!".

Галасюк оприлюднив колективне депутатське звернення на ім’я Прем’єр-Міністра, яке містить деталі пропозиції парламентарів. Лист підписали Віктор Галасюк та Віктор Вовк (РПЛ), Олександр Співаковський, Артур Герасимов, Михайло Довбенко, Максим Єфімов, Микола Фролов, Володимир Арешонков, Віталій Курило (БПП), Тарас Кремінь (НФ), а також позафракційні Ірина Констанкевич та Віктор Шевченко.