newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Україна залучила чотирьох китайських інвесторів

Україна залучила чотирьох китайських інвесторів

Державне агентство з інвестицій й управління національними проектами України у рамках роуд-шоу "Україна: кращі інвестиційні можливості" у п'ятницю у Пекіні підписало меморандуми про взаєморозуміння з чотирма китайськими промисловими структурами. З української сторони підписи під документами поставив глава Держагентства Владислав Каськів, повідомляє УКРІНФОРМ.

"Це рамкові документи, які дають змогу китайським компаніям взяти участь у реалізації подальших національних проектів. Наприклад, з Пекінською інженерно-будівельною компанією це - "Олімпійська надія" й "Теплий будинок", з Китайською комунікаційною будівельною компанією - окружна", - сказав В.Каськів.

Зокрема, держагентство підписало двосторонні документи з Пекінською інженерно-будівельною компанією (Beijing Construction Engineering Group - BCEG), Китайською корпорацією інженерного машинобудування (China Machinery Engineering Corporation - CMEC), Китайською міжнародною машинобудівною корпорацією (China Machine-Building International Corporation - CMIC) і Китайською комунікаційною будівельною компанією (China Communications Construction Company Limited - CCCC).

Видео дня

За словами В.Каськіва, переговори з всіма компаніями велися від 3 до 6 місяців, відбулися обміни візитами. Глава Держагентства підкреслив, що півтора роки тому сторони починали з таких же документів щодо проекту "Повітряний експрес", який зараз знаходиться на стадії технічної реалізації.

Він звернув увагу і на те, що умови співпраці тепер набагато кращі: проекти стали різноманітнішими, для них не обов'язкові держгарантії. Тобто, українські компанії прямо отримуватимуть фінансування від китайських компаній. І "асортимент" проектів значно розширився: "тепер ми говоритимемо не тільки про інфраструктуру, але і про будівництво туристичних курортів і реалізацію проектів у сфері енергетики", - сказав співрозмовник агентства.

"Стратегія, початок якої було встановлено рік тому, працює (з Китаєм - Ред.) навіть краще, ніж ми сподівалися", - резюмував В.Каськів. Він назвав символічним і важливим те, що азіатський етап чергового роуд-шоу презентації національних проектів України починається саме у Пекіні, столиці КНР, стратегічного партнера України в усіх сферах. Каськів висловив упевненість у тому, що Китай вже найближчим часом увійде у десятку найбільших інвесторів України.

Як повідомлялося, у грудні минулого року Державне агентство провело роуд-шоу у Шанхаї.