УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ляшко про Гонтареву: візьму за задницю і витрушу гроші

21,5 т.
Гроші

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева має бути не лише звільнена з посади, а й притягнута до відповідальності.

Видео дня

Про це в прямому ефірі ТРК "Ера" заявив лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко.

"За час її керування НБУ більше 80 банків в Україні рухнули. При чому, я впевнений, половину з цих банків можна було б врятувати. Більше того, вона як голова правління приймала рішення, аби банкам надавали рефінансування на мільярди гривень, а за день-два ці банки визналися неплатоспроможними. Ці гроші виводились в офшори, щоб власник разом із коханкою чи ще з кимось втік закордон і за це не відповідав", - наголосив Ляшко.

Читайте: Запахло смаженим: у скандальній справі проти Гонтаревої з'явився обізнаний свідок

Він зауважує, що в результаті за корупцію у банківській системі розраховуються українці.

"Ми в парламенті прийняли закон, за яким виділили півтора мільярди гривень збанкрутілому банку "Михайлівський" на компенсацію вкладів. Також виділили 150 мільярдів гривень на покриття дірки у "Приватбанку". Чому платники податків мають сплачувати за господарів банку, які вкрали ці гроші? Ці кошти мали б піти на лікарні, школи, пенсії чи зарплати", - підкреслив народний депутат.

Ляшко наполягає, що корупція у банківській системі має бути розслідувана, а керівництво НБУ - притягнуто до відповідальності.

"Гонтарева має не у відставку піти, а за грати. Ми в парламенті прийняли закон, за яким власники банків повинні відповідати своїм майном. І я візьму її за задницю і витрушу з неї всі вкрадені гроші", - пригрозив парламентар.

Разом із тим, Ляшко вимагає прийняти зміни до Конституції України в частині повноважень НБУ. Зокрема, щоб до функцій Нацбанку входило не тільки дотримання стабільності курсу гривні, а й здешевлення кредитів та сприяння працевлаштуванню українців.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше Ляшко озвучив "здобутки" Гонтарєвої в НБУ.