УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Держава має посприяти модернізації вітчизняної промисловості

573
Держава має посприяти модернізації вітчизняної промисловості

Держава має посприяти модернізації вітчизняної промисловості. Таку думку висловив під час виставки «Промисловість. Обладнання. Сировина. Енергетика. Екологія» начальник управління з питань охорони природи та радіаційної безпеки Микола Силін. Він зазначив, що зараз особливо важливим є зменшення викидів у атмосферу. Промисловці це усвідомлюють, і витрачають значні кошти на модернізацію заради цього.

Видео дня

У той же час, вони потребують сприяння держави. «Наприклад, влада могла б звільнити від сплати ПДВ ввезення до України обладнання, яке необхідне промисловим підприємствам для модернізації і зменшить викиди у атмосеру», – сказав він.

Крім того, Мінекології планувало 50% відрахувань підприємств до Державного екологічного фонду залишати у платників екологічного податку. З тим, щоб держава контролювала, аби вони використовували цей податок саме на зменшення забруднення довкілля. Внесення подібних змін до українського законодавства дозволило б великим підприємствам модернізуватися більш швидкими темпами, а відповідно, це сприяло б поліпшенню екологічної ситуації у країні, переконаний Силін.

«Комбінат робить все максимально можливе для того, щоб знизити негативний вплив на навколишнє середовище. І якщо в 1999 році ми викидали в атмосферу близько 27 кг на тонну виробленої сталі, то зараз – 17,5 кг. Можна лаяти, не лаяти, але цифри річ уперта», – підкреслив він. Сілін також зазначив, що загальне зниження викидів шкідливих речовин в атмосферу за 2007-2011рр. складає в кількісному вираженні 11160 тонн, в процентному – 14%.

Комбінат проводить роботу із впровадження і супроводу проектів спільного здійснення в рамках Кіотського протоколу. На комбінаті розроблена технічна документація і отримані листи-підтримки Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, підтверджені досягнуті скорочення викидів парникових газів за: реконструкція киснево-компресорного цеху, будівництво нового блоку розділення повітря ВРУ – 60, установка турбогенератора на ТЕЦ і використання вторинних енергоресурсів комбінату для гарячого водопостачання міста, підвищення енергоефективності сталеплавильного і агломераційного цехів, технічне переозброєння аглодоменного виробництва.