newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Ляшко погрожує уряду судом через меморандум з МВФ

9,5 т.
Олег Ляшко

Радикальна партія має намір звернутися до суду, аби змусити уряд оприлюднити умови таємно підписаного меморандуму із Міжнародним валютним фондом.

Видео дня

Про це розповів лідер політичної сили Олег Ляшко.

"Хто бачив цього кота в мішку? Чому українці не знають про умови цього меморандуму? Ми вважаємо, що такий документ не може розглядатись таємно. Тому ми вимагаємо невідкладно оприлюднити текст меморандуму. Якщо сьогодні цього не буде зроблено, ми завтра ж звернемось до суду, щоб змусити уряд опублікувати документ. Приховувати умови, на яких продають Україну – це злочин", - наголосив політик.

Він підкреслив, що його команда готує не тільки позовну заяву, але й перевіряє меморандум на конституційність.

"Досвідчені юристи зараз аналізують меморандум із МВФ на предмет відповідності Конституції України: чи мав право уряд брати на себе зобов’язання по продажу землі і по підвищенню пенсійного віку? Якщо не мав, ми зберемо підписи депутатів і звернемось до КСУ про визнання цього меморандуму неконституційним. На мою думку, тут є перевищення урядом і президентом своїх повноважень", - підкреслив Ляшко.

Нардеп наголосив, що вимоги МВФ, які знайшли відображення у тексту меморандуму, є неприйнятними для України. 

"Мені відомо, що угода передбачає скасування пільг для підприємців, продаж землі, підвищення пенсійного віку, чергове підвищення тарифів і замороження зарплат протягом трьох років. Це абсолютно драконівські умови, які категорично не відповідають інтересам України. Якщо ми не підвищуватимемо зарплати і пенсії, не буде економічного розвитку", - зауважив Ляшко. 

Народний депутат наголосив, що політика уряду може призвести до дефолту і пообіцяв зробити усе, щоб змусити уряд порадитись із українцями щодо меморандуму з МВФ.

Як повідомляв "Обозреватель", напередодні у Мінсоцполітики розповіли про домовленості з МВФ щодо пенсійного віку.