newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Податкова на 40% збільшила обсяги відшкодування ПДВ іноземним інвесторам

Податкова на 40% збільшила обсяги відшкодування ПДВ іноземним інвесторам

У січні-травні 2012 року іноземні інвестори, які працюють в Україні, отримали 7,27 млрд. грн. відшкодування ПДВ. У порівнянні з аналогічним періодом 2011 року обсяг відшкодованого ПДВ з державного бюджету підприємствам с часткою іноземного капіталу збільшився на 40% (тоді інвестори мали 5,2 млрд. грн.). Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

При цьому підприємствам з капіталом європейського походження компенсовано 6,2 млрд. грн., що складає 85% загальних обсягів спрямованих на рахунки підприємств з часткою іноземного капіталу. Цій групі інвесторів у 2012 році відшкодували на третину більше, ніж торік (4,7 млрд. грн.).

За даними ДПСУ, іноземні інвестори дедалі активніше користуються механізмом автоматичного відшкодування – у такий спосіб підприємства цієї категорії у січні-травні 2012 року отримали 4,1 млрд. грн. (57% від сумарних компенсацій компаніям з іноземним капіталом).

Видео дня

Серед групи інвесторів з країн Євросоюзу «автомат» користується більшою популярністю, ніж у підприємців з інших держав, представлених в Україні. Європейці автоматично отримали 3,8 млрд. грн. (61% виплат цій групі платників).

В автоматичному режимі іноземні інвестори за аналогічний період минулого року отримали тільки 745 млн. грн., що у загальному обсязі відшкодувань склало лише 14%. Таким чином, за рік питома вага «автомату» зросла вчетверо.