newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Україна та Китай перейшли на стадію активного співробітництва – експерт

8,7 т.
Україна та Китай перейшли на стадію активного співробітництва – експерт

Відомий український китаєзнавець Андрій Гончарук, зазначив, що попри певні випробування, відносини України з  Китаєм пройшли полосу невизначеності і вийшли на нормальний рівень розвитку. Про це він сказав коментуючи помітну активізацію двосторонніх контактів між Україною та  Китаєм, яка мала місце у останні тижні: "За останні три роки українсько - китайські відносини пройшли певні випробування оскільки, після Революції гідності відбулися зміни у керівництві України, а Китай дуже обережно ставиться до будь яких змін. З одного боку до влади прийшли сили у яких було певне упереджене ставлення до "комуністичного" в лапках Китаю. Зі свого боку і у Китаї багато хто вважав, що Україна є частиною пост-радянського простору і Росія на цьому просторі має свої інтереси і свої права. Тому знадобився певний час, для того, щоб вивести відносини на рівень стратегічного партнерства, як це закріплено у міждержавних документах".

Видео дня

Також Андрій Гончарук зазначив, що період невизначеності закінчився у січні цього року: "Зустріч президента Порошенка з Головою КНР Сі Цзіньпіном у Давосі у січні цього року підвела риску під періодом невизначеності і розпочала новий етап активного співробітництва України з Китаєм. Ми бачимо, що пожвавилися контакти між відомствами, між   міністерствами, ми бачимо що Перший віце-прем"єр-міністр України Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів був присутній на форумі високого рівня у Пекіні "Один пояс, один шлях" у травні цього року".

Експерт зазначив, що сьогоднішня продуктивність україно-китайських стосунків пов’язана не тільки з політичним порозумінням, а й з людським фактором та бізнесом, наприклад такими якCOFCOAgri , Xinwei Group та SkyrizonAviation, які "працюють весь цей час невизначеності – не чекаючи, не спостерігаючи зі сторони, а вкладаючі інвестиції і роблячи свою справу". Гончарук вважає що такі особистості як Ван Цзін (власникSkyrizonAviation)який тільки за останні три роки вклав в Україну вже більше 250 млн доларів і має чіткі плани щодо подальших інвестицій, а головне – розуміє важливість збереження робочих місць в Україні і використанні в першу чергу інтелектуального потенціалу, дають приклад того, як великий китайський бізнес насправді  ставиться до України – із зацікавленістю та з розумінням перспектив співпраці і взаємної вигоди.

Відносини між Україною та Китаєм у останні тижні помітно активізувалися. З найбільш помітних подій  можна назвати такі, як участь української урядової делегації  у Форумі "Один пояс, один шлях" та інтерв’ю Кубіва на Китайському каналі "Фенікс"; відвідання урядовою делегацією компанії Skyrizon, та позитивна оцінка стосовно того, що інвестиції в розмірі $250млн в модернізацію українських виробничих та проектних потужностей "Мотор Січ"- це ще одна перемога; підписання 7 червня 2017 р. Меморандуму про співробітництво Посольства України в КНР з пекінською компанією Beіjіng C&U Culture Exchange Co., Ltd. щодо створення у Пекіні Українсько-китайського культурного центру, тощо.