newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Мінагрополітики України пропонує маркувати лише генномодифіковані продукти

Мінагрополітики України пропонує маркувати лише генномодифіковані продукти

Мінагрополітики України пропонує маркувати лише генномодифіковані продукти харчування. Про це повідомляє прес-служба Держпідприємництва.

Кабмін погодив відповідний законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо інформування населення про вміст у харчовій продукції генетично модифікованих організмів". Держпідприємництво України підтримало даний законопроект без зауважень.

Відтак, за умови прийняття даного проекту закону, виробники продукції, яка не містить генетично модифіковані організми або ж їх частка менша ніж 0,9%, не зобов’язані маркувати продукти позначенням "Без ГМО".

Видео дня

До цього часу за законодавством виробники та імпортери ставили позначку "без ГМО" на всіх без винятку харчових продуктах, навіть тих, у яких ГМО не може бути ані теоретично, ані практично (сіль, вода, харчові продукти, де відсутній білок та інше).

Запропоновані зміни до закону відповідають європейським нормам та дозволять українським виробникам реалізовувати власну продукцію на ринках ЄС.

Держпідприємництвом України раніше вже піднімалося зазначене питання та було направлено велику кількість листів до вищих органів влади з пропозицією відмінити маркування "Без ГМО". Нарешті пропозиція знайшла підтримку. Чекаємо рішення Верховної Ради України.