newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Ляшко запропонував альтернативну пенсійну реформу

11,7 т.
Олег Ляшко

Пенсійна реформа – ключове питання цього пленарного тижня.

Про це заявив лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко на засіданні Погоджувальної ради, повідомляє прес-служба РПЛ.

"Презентована урядом пенсійна реформа – це катастрофа. Влада переслідує єдину мету – зменшити кількість пенсіонерів в Україні. Сьогодні потрібно 15 років трудового стажу і в 60 років можна вийти на пенсію. Уряд пропонує збільшити трудовий стаж до 35 років, тобто, підняти його аж на 20 років. А якщо у людини немає 35 років трудового стажу, вона вийде на пенсію у 65 років. Після цього влада нам розказує, що немає підвищення пенсійного віку?" - Обурився політик.

Видео дня

Народний депутат переконаний, що запропонована урядом пенсійна реформа не вирішує проблему дефіциту пенсійного фонду та низьких пенсій в Україні.

"Кожен українець хоче знати, яка у нього буде пенсія, коли він 35 років відпрацює? Чи вистачатиме пенсії на сплату комуналки, придбання ліків та цукерок онукам? Уряд не дає відповіді на ці запитання тому, що механічне підвищення трудового стажу та пенсійного віку не вирішує головної проблеми – мізерних пенсій, в результаті яких люди побираються, пляшки по смітниках збирають, пропрацювавши все життя", - підкреслив лідер РПЛ.

На противагу нововведень від уряду, фракція Радикальної партії пропонує альтернативну пенсійну реформу.

"Єдина можливість підняти пенсії – це не підвищення пенсійного віку та трудового стажу, а збільшення зарплат, створення нових робочих місць, детінізація економіки та легалізація зарплат, які сьогодні отримують люди у конвертах. Коли людина одержує гроші у конверті, вона не сплачує внески до пенсійного фонду і внаслідок цього немає пенсії. Ми проти цього. Ми вимагаємо ухвалити наш законопроект і встановити мінімальні зарплати на рівні 5 тисяч гривень", - стверджує політик.

Лідер опозиційної фракції наголосив, що гроші на підвищення так званих соціальних пенсій в держбюджеті є вже сьогодні.

"Влада нам розказує, що в жовтні хоче підняти пенсії. Не треба дурити людей! Пенсії можна підвищити вже сьогодні. Гроші на це є. Треба проводити таку політику, щоб дати людям нормальні роботу та зарплату", - підсумував Ляшко.