newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Внутрішнє споживання органічних продуктів цього року може сягнути 25 млн євро - Мінагро

4,3 т.
Внутрішнє споживання органічних продуктів цього року може сягнути 25 млн євро - Мінагро

Ринок органічної продукції вже близько двох десятиріч є найдинамічнішим ринком продовольства у світі й стає популярною альтернативою традиційним продуктам. Україна має чудовий потенціал як з екологічної, так і з економічної точки зору, та може посісти одне з провідних місць серед виробників органічної продукції у світі.

Видео дня

Обговорення цього питання та інших перспектив органіки відбулося під час круглого столу "Органічне виробництво – пріоритетний напрям аграрного сектору України", який відбувся у рамках ХХІХ Міжнародної агропромислової виставки "АГРО – 2017".

У заході взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, народні депутати, представники профільних асоціацій, міжнародних інституцій, громадських організацій, науковці та виробники органічної продукції.

"Сподіваюся, що ініціативи міністерства, як, наприклад, проект Закону України "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції", стануть одним з поштовхів до стрімкого розвитку українського органічного ринку. Маємо підстави очікувати зростання обсягу внутрішнього ринку органіки до 25 млн євро вже цього річ, а у подальшому - приріст у 15% щороку", - сказала Олена Ковальова.

Заступник Міністра підкреслила, що Мінагрополітики спільно з органічним сектором активно працює над удосконаленням законодавчої бази України щодо органічного виробництва.

"Головне завдання, і це прописано у законопроекті "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції", - це гарантування споживачам впевненості у продуктах, які марковані як органічні", - зазначила Олена Ковальова.

Заступник Міністра висловила сподівання, що внесення змін до органічного законодавства матиме позитивний вплив на захист учасників органічного ринку від недобросовісної конкуренції та забезпечить прозорі умови ведення діяльності в органічній сфері. "Окрім цього, новий закон підвищить конкурентоспроможність української продукції та розширить ринки збуту органіки", - наголосила Олена Ковальова.

Учасники круглого столу підкреслили, що зазначеним проектом закону, у разі його прийняття, передбачається розробка та ухвалення понад 20 нормативно-правових актів. Зокрема затвердження: державного логотипу для органічної продукції; форм документації на органічну продукцію; вимог до органічного виробництва, сертифікації, обігу та маркування органічної продукції; ведення Реєстру операторів, Реєстру органів сертифікації та Реєстру органічного насіння та інших.