newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Балчуну запропонували взяти на контроль розподіл напіввагонів "Укрзалізниці"

6,0 т.
Балчуну запропонували взяти на контроль розподіл напіввагонів 'Укрзалізниці'

Президент "Укрметалургпрому" Олександр Каленков написав листа голові Правління ПАТ "Укрзалізниця" Войцеху Балчуну та міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну щодо критичної ситуації із забезпеченням підприємств вантажними вагонами.

У своєму листі він зазначив, що "Укрметалургпром" понад місяць намагається привернути увагу керівництва "Укрзалізниці" до проблеми забезпечення підприємств гірничо-металургійного комплексу України рухомим складом, що знаходиться в управлінні ДП "Український транспортно-логістичний центр" (філія ЦТЛ).

"Зокрема, тільки порядку 15% перевезень вантажів ГМК України забезпечується парком вагонів ЦТЛ; в той же час, цей показник по ПАТ "Укрзалізниця", у середньому, перевищує 30%, а окремі приватні підприємства забезпечені навіть на 95…100%", - пише Каленков.

Видео дня

На його переконання, все це є наслідком непрозорості процедури розподілу вагонів; окрім того, "має місце і корупційна складова – подача одного вагону ЦТЛ коштує від 600 до 800 грн".

"А, оскільки підприємства вітчизняного гірничо-металургійного комплексу не беруть участі у подібних схемах, забезпечення їх вантажоперевезень здійснюється за "залишковим принципом", - розповів він.

Каленков зауважує, що з ситуації, що склалася існує тільки один вихід.

"Зважаючи на гостроту проблеми забезпечення залізничних перевезень вантажів підприємств ГМК України, що додатково ускладнюється погіршенням обігу вагонів по мережі ПАТ "Укрзалізниця" … пропонуємо вам, шановний пане Балчун, не дочікуючись розробки автоматизованої системи розподілу напіввагонів ПАТ "Укрзалізниця", на впровадження якої можна розраховувати не раніше ніж через рік, вже сьогодні, починаючи з другої половини грудня поточного року, взяти під свій особистий контроль забезпечення підприємств ГМК України напіввагонами на рівні не нижче 30% від загального обсягу відвантаження", - зауважив директор "Укрметалургпрому".