newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Експерти вважають необхідним найскоріше ухвалення "антиофшорного" закону

267
Експерти вважають необхідним найскоріше ухвалення 'антиофшорного' закону

Ухвалення законопроекту про трансфертне ціноутворення – правильне рішення Верховної Ради. Таку думку озвучив віце-президент з правових і податкових питань ICC Ukraine, адвокат, керуючий партнер Міжнародного правового центра EUCON Ярослав Романчук.

Видео дня

"Ідея сама, звичайно, позитивна. Тепер дійсно є предмет для конкретної роботи, щоб створити адекватні правила гри для держави і бізнесу", - зауважив експерт. При цьому Я. Романчук звернув увагу, що питання протидії різноманітним схемам ухиляння від оподаткування (у т.ч. через офшори) активно піднімається і в розвинених країнах, а не лише в Україні.

"До певної міри дивним може виглядатися те, що в нас його ставить уряд. Робити це могло б і саме суспільство, яке в цьому напряму зацікавлене", - зазначив експерт. Нагадаємо, що 20 червня Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроект про трансфертне ціноутворення, розроблений Міністерством доходів і зборів. За урядовий законопроект №2515 проголосувало 279 депутатів (при цьому за закон проголусвали "свободівці", але не голосував УДАР Віталія Кличка).

Керівник групи трансфертного ціноутворення KPMG в Украині Костянтин Карпушин наголошує, що трансфертне законодавство має поширюватися на операції не тільки з офіційними офшорами, але й низько податковими юрисдикціями, які не входять в офіційний перелік офшорів (що, власне, й передбачено в поточній версії трансфертного законопроекту).

Говорячи ж про доцільність держконтролю операцій всередині України, експерт зазначав, що компромісним варіантом для держави і бізнесу може стати контроль не всіх, а тільки деяких типів угод, наприклад, з компаніями, які користуються спеціальним податковим режимом (наприклад, компанії агросектору) або нульовою ставкою податку на прибуток.