newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Літаюче та стародавнє: топ-5 креативних спроб контрабанди через Київську митницю

9,0 т.
Київська митниця

Найнестандартніші порушення митних правил у 2016 році зафіксували на Київській митниці. Серед топ-5 випадків — спроби незаконно вивезти антикваріат, наркотики, гроші та живих птахів.

Про це повідомляє Державна фіскальна служба на своїй сторінці у Facebook.

1. Соколиний багаж

В 2016 році співробітники виявили дві спроби незаконного вивезення 12 соколів до ОАЕ та Лівану орієнтовною вартістю біля $120 тисяч.

В обох випадках соколоподібних птахів намагались перевезти в досить жорстких умовах, що могли нанести шкоду представникам фауни: крила птахів загорнули в тканину та скріпили жовтою паперовою клейкою стрічкою в області лап. В першому випадку чотирьох птахів приховали в дерев’яній коробці, а в другому — вісім птахів знаходились в дорожній сумці пасажирів.

Видео дня

Торговці живим товаром обирали спрощену форму проходження митного контролю — "зелений коридор", тим самим заявляючи, що жодних заборонених чи обмежених до переміщення предметів не мають та не переміщують. Проте багаж пасажирів викликав підозру, коли прямував через сканер і при більш поглибленому огляді були виявлені живі соколи.

Слід зазначити, що згідно з Конвенцією Про Міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення CITES, живі тварини (соколоподібні птахи) обмежені до переміщення через митний кордон України. На момент проходження митного контролю громадяни не мали при собі дозволу CITES, а також документів про право набуття тварин, ветеринарного свідоцтва.

Орієнтовна вартість одного птаха — $10 000.

Складено протоколи про порушення митних правил. Птахів вилучено і передано до кінноспортивного комплексу "Магнат", де вони отримають відповідний догляд.

2. Релігійний антикваріат

За межі України громадянин Королівства Нідердандів під виглядом сучасних ікон намагався вивезти з 17 старовинних ікон минулого сторіччя.

Антикваріат виявили під час митного огляду особистих речей подорожуючого. Враховуючи вік ікон, вони мають історичне значення та культурну цінність як об'єкти матеріальної культури, а отже їх вивезення з України заборонено.

Складено протокол про порушення правил Митного кодексу України, санкція якої передбачає штраф у розмірі 100% вартості предметів правопорушення та конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення. Також в зазначених діях вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 201 Кримінального кодексу України.

3. Небезпечний улов

Три українця, які поверталися на батьківщину з РФ транзитом через Республіку Білорусь, хотіли "імпортувати" 38,1 кг червоної ікри, 58,4 кг червоної в’яленої, копченої, солоної риби та зрізами черевця риб, а також 9,8 кг печінки тріски.

Такий рибний улов виявили співробітники в пункті пропуску "Бориспіль". В усіх трьох випадках дані продукти харчування переміщувалися в непристосованих для цього умовах: в ручній поклажі в прозорих пластикових контейнерах без маркування, обгорнутих клейкою стрічкою. Також на ємкостях була відсутня будь-яка інформація щодо ваги, найменування, кількості та вартості переміщуваної речовини.

Складено протоколи про порушення митних правил. Продукти харчування, які переміщувалися незаконно, вилучені до винесення судом рішення у справах. Їх відправлено на експертизу.

Швидше за все, дані продукти харчування буде знищено згідно вітчизняного законодавства (ст. 175, 177 Митного кодексу України) як неякісну і небезпечну продукцію.

4. Наркокур’єр з цукерками

Понад 3,6 кг кокаїну київські митники виявили під виглядом цукерок в аеропорту "Бориспіль". Солодкий гостинець намагався незаконно ввезти до України пенсіонер, який повернувся в Україну з ОАЕ.

Порушник проявив неабияку винахідливість — кокаїн був сформований в місткості-капсули, огорнуті щільним шаром поліетилену, в свою чергу в обгортки з-під цукерок в кількості 194 шт, які в свою чергу помістив в 12 коробок печива.

Дану партію контрабанди вдалося виявити завдяки злагодженій співпраці митників з СБУ, прикордонниками та поліцією.

Складено протоколи про порушення митних правил. Матеріали справи та наркотичну речовину вилучено слідчим СБУ протоколом огляду місця події для проведення відповідних процесуальних дій.

5. Срібна готівка XVIII – XX сторіч

Серед особистих речей пасажира, який прямував до Канади через "Бориспіль" митники знайшли 212 срібних монет зі Швеції, Франції, Німеччини, Польщі, Великобританії, Хорватії, Єгипту, Югославії, Лівану, Мексики, Аргентини, Канади, республіки Тива, Іспанії, Греції, Люксембургу, Італії, Данії, царської Росії, Бельгії, тощо випуску 1725—1959 років.

Громадянин під час проходження митного контролю обрав спрощену форму "зелений коридор", тим самим заявив, що жодних заборонених чи обмежених до переміщення предметів не має. А коли митники виявили у його багажу монети, пояснив, що монети належать йому особисто, проте така колекція може становити історичну та культурну цінність і для переміщення вимагає відповідного дозволу, в якого у громадянина на момент проходження митного контролю не було.

Складено протокол про порушення митних правил. Монети вилучено до винесення судом рішення у справі.

Як повідомляв "Обозреватель", у жовтні працівники митниці зупинили громадянку Італії, яка намагалася вивезти у коробках для взуття понад $1 млн, проте нещодавна Апеляційний суд міста Києва виніс сумнівне рішення щодо цього випадка. Але в ДФС пообіцяли відстояти справедливість.