newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Держпідприємництво просить ветувати Закон "Про Єдиний державний демографічний реєстр"

Держпідприємництво просить ветувати Закон 'Про Єдиний державний демографічний реєстр'

Держпідприємництво України підготовило лист Президенту України Віктору Януковичу з рекомендацією накласти вето на Закон України "Про Єдиний державний демографічний реєстр". Про це повідомляє прес-служба Держпідприємництва.

"На початку року подібний закон від народних депутатів Коновалюка В.І., Зарубінського О.О., Мойсика В.Р., Бережної І.Г. та Буджерака О.О. було ветовано Президентом. У Держпідприємництві сподіваються, що Президент і цього разу накладе вето",- повідомляють у прес-службі.

"Близько двох десятків нових посвідчень, знову гроші на створення реєстру. На те, з чим боролися, знову напоролися. Пишемо лист на вето Президенту!", - коментує Голова Держпідпрємництва України Михайло Бродський.

Видео дня

У Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва є низка принципових зауважень до Закону. А саме:

1. Запропонованим законом під ідеологією виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України фактично пропонується створити на базі Державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування, яка містить невеликий обсяг інформації про особу, Єдиний державний реєстр фізичних осіб, до якого вноситиметься значний, необмежений лише питаннями документування, обсяг інформації про все населення України, що жодним чином не пов’язано з можливістю отримання громадянами України права безвізового режиму в’їзду і пересування по території країн Європейського Союзу.

2. Слід відзначити, що в Україні створена і функціонує Державна інформаційна система реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування (далі ДІС), яка може бути використана в цілях видачі та обліку документів, передбачених Законом. Отже, сумніви викликає доцільність та раціональність створення нового Реєстру, що передбачено Законом, за умов, коли він фактично дублюватиме за своїм призначенням ДІС, а його функціонування забезпечуватиметься із застосуванням засобів ДІС.

3. Закон визначає безальтернативну технологію виготовлення для всіх видів документів, що посвідчують особу та її спеціальний статус, а саме виготовлення їх з полімерних матеріалів, за технологіями лазерного гравіювання, лазерної перфорації, термодруку, багатокомпонентного захисного друку (статті 13, 14) тощо, виготовлення бланків таких документів буде високовартісним і тягар оплати вартості виготовлення бланків документів лягатиме на громадян України, у тому числі малозахищених (інвалідів, ветеранів війни, пенсіонерів).

4. Передбачається видача значної кількості документів, перелік яких не обмежується документами України для виїзду за кордон, які міститимуть безконтактний електронний носій інформації. Це, зокрема, стосується паспорта громадянина України (стаття 21 Закону) та посвідчення водія (стаття 29 Закону). Такі нововведення суттєво підвищать вартість виготовлення таких документів.

5. Не зважаючи на те, що оформлення паспорта громадянина України ніяким чином не стосується Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, пропонується встановити, що оформлення паспорта громадянина України провадиться всім особам, починаючи з народження та незалежно від віку, на кожні десять років, який в тому числі міститиме безконтактний електронний носій інформації.

6. Враховуючи складні та дорогі технології виготовлення документів, зокрема, паспорта громадянина України, а також відсутність у державі конкуренції у сфері виготовлення таких документів, можна констатувати, що положеннями Закону на законодавчому рівні закріплюється монопольне становище певних господарюючих суб’єктів та встановлюється обов"язок для громадян України кожні десять років купувати за прогнозовано високими цінами паспорт громадянина України, тим самим даючи можливість цим суб’єктам отримувати надприбутки за рахунок громадян України.