newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Сергей Рибалка
Сергей Рибалка
Глава Комитета ВР по вопросам финансовой политики и банковской деятельности

Блог | "Дірка" "Приватбанку", або Результат діяльності НБУ

'Дірка' 'Приватбанку', або Результат діяльності НБУ

Минулий тиждень запам'ятався дуже знаковими новинами.

Виявляється, збитки українських банків минулого року зросли до 196 млрд. гривень. Для порівняння: це майже третина доходів держбюджету України.

І левова частка збитків припадає на націоналізований "Приватбанк".

Керівник НБУ звинувачує колишнього власника в маніпуляціях і виведенні коштів. Мовляв, Нацбанк нічого не міг побачити і не міг нічого зробити.

Виникає безліч запитань. А чому глибоко не розібралися перед націоналізацією? Вони "купили" банк за одну гривню, одразу діставши з кишені народу України 110 мільярдів, щоб закрити дірки в його балансі. І нібито взяли з Коломойського зобов'язання реструктуризувати частину кредитів, що залишилися, ввести більш серйозні застави. І зараз пані Гонтарєва стверджує, що колишній власник не збирається виконувати свої зобов'язання. І водночас вона визнає, що ще минулого літа бачила, що він не збирається виконувати попередні зобов'язання щодо докапіталізації банку. При цьому на запитання членів нашого комітету вона відповідала, що "все йде за планом".

Видео дня

Наприклад, тепер вона заявляє, що раніше рефінансування видавалося "Приватбанку" під фіктивні застави. Потім це виявили і при націоналізації взяли з власника зобов'язання замінити їх на ліквідні. Іншими словами, замість фіктивних фірм, у яких власність тільки на папері, внести акції реальних підприємств або реальну нерухомість, наприклад. І вже потім їх віддати під заставу рефінансування НБУ.

Ви уявляєте, що сталося?! Виходить, люди, наділені нами владою, дізнавшись, що їм "підклали свиню", вирішили перекласти це все на плечі народу України, і знову повірити на слово в ситуації, коли йдеться про десятки і навіть сотні мільярдів? А потім кажуть: "Ой, нас знову обдурили"?!!

При цьому ми в парламенті прийняли всі можливі закони для підвищення відповідальності власників банків. У них в руках є всі силові структури... Тоді де арешти рахунків, фігурантів, де маски-шоу? Коли віджимати малий і середній бізнес, так у них одразу знаходяться якісь аргументи... А тут вони, бачите, нічого зробити не можуть?

Вам недостатньо повноважень? Так чому не прийшли до нас в комітет і не попросили прийняти черговий закон?

Це як взагалі розуміти?!! Це в черговий раз нагадує дуже великий договірняк.

І так було вже не раз з іншими банками, з яких куратори від Нацбанку дозволяли виводити мільярди, а потім розводили руками, мовляв, нічого не бачили і нічого не могли зробити...

При цьому представники національної поліції рік тому на спільному засіданні нашого фінансового та антикорупційного комітетів парламенту офіційно заявили, що все в Нацбанку бачать і при наявності бажання можуть зупинити будь-яку операцію і повернути кошти назад.

Це до розмови про результати роботи НБУ...

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...